V domácím prostředí porazili postupně Krčín 20:13 a Opatovice 22:13.

„Výsledky vypadají jednoznačně, ale v obou zápasech jsme špatně začali a trvalo nám, než jsme se dostali do tempa, ale nakonec jsme zápasy zvládli,“ těšilo trenéra Tymákova Václava Kuglera.

Před následující pauzou tak Tymákovští vévodí celé soutěži s osmibodovým náskokem nad druhými Podlázkami. „Hodně se nám nakupila zranění, takže se kluci dají aspoň dohromady. Nevěřím, že by se ještě na podzim soutěž rozběhla,“ dodal tymákovský kouč.

Dvě porážky naopak utrpěli házenkáři Nýřan, kteří nezvládli duely u svých soupeřů. Prohráli s Podlázkami 18:20 a Rokytnicí 15:20.

„Obrana nám fungovala dobře, dobrý výkon předvedl i gólman. Bohužel v útoku jsme se trápili. Chyběli nám dva hráči, kteří jsou v karanténě, a celkově jsme se nedokázali střelecky prosadit, což bylo rozhodující. První zápas jsme navíc odehráli na mokrém povrchu, který nám tradičně nesvědčí,“ hodnotil oba zápasy nýřanský kouč Zdeněk Koranda.

Policie v Plzni kontroluje dodržování vládních opatření.
Roušky na zastávkách i nástupištích lidé nosí, výjimky přesto existují

Stejně jako v ostatních sportech jsou i v národní házené přerušené soutěže. Omezena je také tréninková činnost, což pociťují přímo i Nýřany.

„Rádi bychom trénovali i v omezených podmínkách, ale aktuálně máme zavřené hřiště a uvidíme, jak to celé bude. Musíme počkat na vyjádření našich funkcionářů. Jinak ale příliš nevěřím, že by se na podzim ještě odehrály nějaké zápasy,“ vysvětloval Zdeněk Koranda.

Výsledky: I. liga mužů: Tymákov – Krčín 20:13 (12:9), Rokytnice – Nýřany 20:15 (9:8), Svinov – Příchovice 22:19 (11:8), Tymákov – Opatovice n. L. 22:13 (11:7).