V sobotu se v pětičlenné skupině představí z týmů regionu TJ Plzeň-Újezd a TJ Přeštice, v neděli pak dokonce čtyři mužstva – Dioss Nýřany, Sokol Nezvěstice, Sokol Tymákov a Sokol Ejpovice. Do jedné ze dvou semifinálových skupin, která se bude hrát 11. února ve stejné hale, postoupí vždy dva nejlepší celky.

Vítězství v poháru obhajují hráči TJ Plzeň-Újezd, kterým by neměl postup do semifinále uniknout. Spolu s nimi by měly v sobotu bojovat o postup další prvoligové celky Opatovice a Přeštice.

Ve druhé skupině jsou favoritem házenkáři z Nýřan. Ti budou startovat v kompletní sestavě, otazník visí jen nad startem Zvěřiny. „Je to kvalitní příprava na ligovou soutěž,“ pravil kouč celku Zdeněk Koranda.

Dioss se po vánočních svátcích pustil do přípravy hned 3. ledna. „Žádné změny v našem kádru nejsou. Pro víkendový pohár je dobré, že bude moci nastoupit Gabriel, který si jinak v lize bude ještě odpykávat čtyřzápasový trest,“ poznamenal Koranda. „A umístění? Samozřejmě chceme postoupit,“ ujistil nýřanský trenér.

Čtvrtfinálové turnaje mají po oba dny stejný časový program. První zápasy začínají již v 8.00 hodin, poslední ve 14.15 hod., v 15.00 hodin přijde na řadu vyhlášení výsledků.

Sobotní pořad začne duelem TJ Přeštice s loňským vítězem TJ Plzeň-Újezd, v neděli se rovněž začíná regionálním derby. V něm proti sobě nastoupí házenkáři Diossu Nýřany a Sokola Nezvěstice.