Na všech rozích ve městě a po okolních vsích již visí plakáty se sdělením o konání mezizemských utkání Čechy – Morava v národní házené, která se na jihu Plzeňska hrají již zítra na přeštickém hřišti U Spoláku a jsou součástí oslav výročí oddílu.

„Celá akce začala myšlenkou na uspořádání této akce právě v roce oslav 90. výročí založení oddílu, takže již v březnu loňského roku jsme zažádali Svaz národní házené o pořadatelství. Následovalo schválení, v červnu 2017 podpis Smlouvy o zabezpečení akce a od té doby již mohly přípravy vypuknout naplno, říká Lang.

Trenér Pavel Vrba.
Bude v sobotu Eden pro Viktorii rájem?

„A protože jsou peníze jsou bohužel vždy až na prvním místě, bylo nutné hledat také možnosti financování akce takto velkého rozsahu. Záštitu nad touto akcí poskytl hejtman Plzeňského kraje pan Bc. Josef Bernard. Plzeňský kraj je zároveň nejvýznamnějším partnerem z hlediska financování akce. Dalším významným partnerem, bez kterého by nejen tato naše akce těžko vznikala, je již dlouhodobě Město Přeštice. Poděkování samozřejmě patří nejen těmto jmenovaným, ale i dalším partnerům, členům oddílu, dobrovolníkům a spřízněným duším,“ uvádí Rudolf Lang.

„Mohlo by se zdát, že uspořádat víkendovou sportovní akci není až takový problém, ale vzhledem k tomu, že naší povinností je zajistit také ubytování a stravování pro téměř stovku lidí, tak to úplně snadné nebylo,“ dodává spokojený předseda přeštického oddílu národní házené, kterého těší, že se všechno zvládlo.

Zubří vs. Plzeň. Druhý semifinálový zápas
Zvrat. Výsledek 2. semifinále mezi Zubřím a Plzní platí, řekla komise

Hlavní program setkání nejlepších národních házenkářů je na programu v Přešticích v neděli. Přípravné duely včetně souboje legend ale proběhnou už dnes. Kromě Přeštic se bude hrát ještě v Nýřanech, kde tamní muži vyzvou výběr Moravy.

Dále také v Blovicích, kde se střetnou domácí hráčky s moravskými a večer od 18.30 vzplane v Příchovicích bitva legend. Vstupné na zítřejší přeštické setkání házenkářů činí 100 Kč (vstupenky jsou slosovatelné). Mládež zaplatí polovinu.

Víkendový programsobota 14.30: ženy Přeštice – Čechy (hř. Přeštice), 15.00: ženy Blovice – Morava (hř. Blovice), muži Nýřany – Morava (hř. Nýřany), 16.00: muži Přeštice – Čechy (hř. Přeštice), 18.30: legendy Čechy – legendy Morava (hř. Příchovice),
neděle 9.30: ženy Čechy – ženy Morava, 11.30: muži Čechy – muži Morava (hř. Přeštice). 

Markéta Jeřábková.
Házenkářka Jeřábková odchází do maďarského Érdu