Svěřenkyně trenérky Jany Palečkové skončily v české části soutěže na druhém místě za vítězným Pískem a o celkové třetí místo svádí souboj se Zlínem, druhým týmem moravské části první ligy.

Úvodní dějství prvního duelu ve Zlíně plzeňským děvčatům nevyšel a do kabin šla za stavu 7:12. Ve druhé půli ale slávistky zabojovaly, stáhly náskok soupeřek na jedinou branku a po porážce 22:23 jim tak v domácí odvetě stačí k zisku bronzu zvítězit o dva góly.

„V prvním poločase jsme zaplatily daň za nezkušenost, protože většina našeho týmu jsou věkem ještě žačky a soupeřky byly o rok dva starší. Potom ale holky zjistily, že to jde, otrkaly se a díky bojovnosti si vytvořily dobrou výchozí pozici do odvety," byla spokojená trenérka plzeňského týmu Jana Palečková.

Rozhodující zápas o bronz mezi týmy DHC SVŠ Plzeň a Zlína začne v neděli ve 14 hodin v hale Slavie VŠ Plzeň.

„Pokud předvedeme stejný výkon jako ve druhém poločase ve Zlíně, tak bychom se po zápase měly radovat my. Pomoci by nám mělo také domácí prostředí a věřím, že budeme moci počítat také s hlasitou podporou publika," dodala Palečková.

O držitelkách titulu už je rozhodnuto, ten získala děvčata Olomouce, která ve finále po domácí výhře 31:20 zvítězila v Písku poměrem 29:26.

I. liga ml. dorostenek – série o 3. místo, 1. zápas: HC Zlín – DHC SVŠ Plzeň 23:22 (12:7). Nejvíce branek Zlína: Kučerová 6/2, Kolářová a Kříčková 4, Bubláková 3, Letochová 3/1. Rozhodčí: Kosa, Švidernoch. Branky ze sedmiček: 3:3. Vyloučení: 2:4. Diváci: 70.

Sestava a branky Plzně: Smolová, Machová – Mészárosová, Jiskrová 2, Křížová, L. Galušková, V. Galušková 11/3, Dragounová 3, Schejbalová 1, Nová 4, Mudrová, Kavková 1.