Na turnaji se představila nejpočetnější účast, jaká se kdy v turnajích v zápase, konaných v České republice, sešla. Na žíněnkách se představilo celkem 203 závodníků z osmadvaceti tuzemských oddílů a také ze zahraničí, konkrétně z Německa, Rakouska a Slovenska.

Na Velké ceně města Plzně, určené především mládežnickým kategoriím, startovali ve třech věkových kategoriích žáci již od roč. nar. 2004, kadeti i dospělí. Zajímavé a dramatické boje sledovaly po celý den zhruba tři stovky diváků. V soubojích nejlepších tuzemských zápasníků se neztratili ani Plzeňané z pořádající Lokomotivy a ze Sokola. Ti vybojovali tři prvenství zásluhou Tomáše Černého v kategorii seniorů a Martina Švíky a Marka Vrby v kategorii přípravky žáků. Čtyřikrát vybojovali druhé místo a na bronzový stupínek vystoupili další tři plzeňští borci.

„Letošní 5. ročník Velké ceny města Plzně v zápase ve volném stylu měl nejvyšší účast závodníků v historii této převážně mládežnické soutěže. Ta byla také pojata jako přípravný turnaj pro mladé české reprezentanty před světovými soutěžemi. V neposlední řadě byla rovněž velmi dobrou propagací pro nové adepty tohoto jednoho z nejstarších a dnes mnohdy opomíjených sportovních odvětví,“ uvedl za organizační štáb turnaje Petr Živný.

Z výsledků plzeňských zápasníků – senioři do 60 kg: 1. T. Černý (Sokol Plzeň). Kadeti do 58 kg: 2. V. Laštovka (Sokol Plzeň). Mladší žáci do 52 kg: 3. M. Pšenička (Lokomotiva Plzeň), do 37 kg: 2. M. Spivak (Sokol Plzeň). Žáci – přípravka, váha 24 – 26 kg: 2. J. Havlíček, 3. M. Brejcha (oba Lokomotiva Plzeň), do 37 kg: 2. L. Kos (Sokol Plzeň), do 40 kg: 1. M. Švíka (Lokomotiva Plzeň), do 50 kg: 1. M. Vrba (Sokol Plzeň).