Jednatřicetiletý profesionál, který načal druhý rok v autralské stáji Mitchelton-Scott (dříve Orica), se na osmou příčku vyhoupl v předposlední, čtvrté etapě prvního horského závodu sezony a v závěrečném dějství pozici uhájil. „Poslední etapa nezačala dobře, hodně pršelo, ale zato byla hodně rychlá. Z hlavního balíku odjela velmi silná skupina s Kwiatkowským a Küngem, dostihli jsme je pozdě, možná čtyřicet, pětyčtyřicet kiláků před cílem, a sprinterské týmy měly potom co dělat,“ uvedl Kreuziger na svém facebooku.

Jeho tým pracoval ve spurtu pro slovinského rychlíka Luku Mezgece. „Luka se bohužel v poslední zatáčce trochu ztratil a do finiše nezasáhl. Takže nic. Na Valencianě jsme nevyhráli, ale brali jsme dvě druhá místa a měli jsme osmého a čtvrtého celkově,“ připomněl Kreuziger pódiové umístění stájového kolegy Adama Yatese. „Takže z pohledu týmu na úvod sezony asi ok,“ komentoval výsledek jezdec, kterému letos v australské stáji končí smlouva a bojuje o nový kontrakt.

Závod Kolem Valencie ovládl potřetí v kariéře domácí Alejandro Valverde. Sedmatřicetiletý matador z týmu Movistar vyhrál dvě etapy a ukázal, že je po vážném zranění na loňské Tour de France (zlomenina čéšky a kotníku) a dlouhé pauze v úvodu rokuve skvělé formě. „Do nohou jsme dostali další důležité kilometry a teď bude hlavní po té zimě a dešti přečkat všechno ve zdraví,“ přál si Kreuziger.

Z Valencie se zkušený závodník přesunul přes Curych na pár dní domů do Plzně za rodinou, manželkou Michaelou a dcerami.

Už v pátek však Kreuziger odletí zpátky do Španělska na jednorázový závod Kolem Murcie, kde se znovu utká s Valverdem.

A jak Kreuziger hodnotí letošní novinku v pravidlech – zavedení funkce videorozhodčího? Ten by měl na velkých cyklistických závodech podobně jako v hokeji nebo ve fotbale přispět k řešení sporných situací. „Je to zajímavá novinka a jsem zvědavý, co přinese. Hlavně v závěrech etap by mělo ubýt sporných momentů, a to je jedině dobře. Ale nebude to všelék,“ upozornil český reprezentanta připomněl zbytečné vyloučení Petera Sagana po kolizi s Markem Cavendishem na Tour. „Co člověk, to názor, bez ohledu na existující záběry.“