Závod otevřený profesionálům, ale i hobby kategoriím a dětem startuje v 9.00 hodin v prostoru u lanovky.

Společně s Kouty nad Desnou je závod na Špičáku jedním ze dvou podniků u nás, kde si mohou účastníci vyjet body a nominaci do světové Enduro World Series (EWS). Na startu tak bude i řada zahraničních jezdců především z Německa, Slovenska, Rakouska či Polska.

V elitní mužské kategorii Race Elite 21 – 29 let se na tratích v okolí Špičáku představí vedoucí jezdec průběžného pořadí Jakub Říha (známý i z downhillu) i druhý v sérii Přemysl Tejchman. Říha zatím vede o neuvěřitelných 250 bodů.

Na Špičák dorazí kompletní česká špička v této cyklistické disciplíně.

„Elitní kategorie absolvují pět rychlostních zkoušek. V premiéře se jezdci při sjezdu z Pancíře podívají na Brčálník, odkud je čeká asi nejnáročnější výjezd směrem na Špičácké sedlo. U nás v bikeparku pak absolvují dvě závěrečné rychlostní zkoušky. Část jedné z nich vede i po trati, kde se jezdí evropský pohár v downhillu,“ uvedl Jan Kasík ze Ski&Bike Špičák, který závod v enduru spolupořádá.

Hlavním pořadatelem je stejně jako v předchozích ročnících společnost Kolo pro život, Petr Čech sport a.s.

Trať nedělního endura měří i s přejezdy asi 30 kilometrů, přičemž trochu oddychu cyklistům nabídne doprava na jednu z erzet lanovkou na vrchol Špičáku.

Samotné rychlostní zkoušky z toho měří cca třetinu kilometrů. Závodit se bude v 11 kategoriích včetně tří hobby a dvou dětských (Grom: 6 -10 let, Rookie: 11 až 14 let). „Přihlášeno je už přes 20 dětí a další mají možnost se registrovat ještě do soboty v místě závodu,“ říká Kasík.

Hobby kategorie absolvují čtyři rychlostní zkoušky s limitem pro dokončení závodu do čtyř hodin. Časový limit pro Race kategorie je ještě o hodinu delší.

Vítěze v Race Elite čeká v cíli kromě potlesku prémie 2500 korun. Po závodě na Špičáku uzavře Českou enduro sérii v neděli 6. října klání na Klínovci.