Jeden z nejprestižnějších žákovských turnajů v Čechách se bude konat pod patronací starosty ÚMO Plzeň 2 Lumíra Aschenbrennera a pořádá jej Viktoria Plzeň – fotbal o. s. a FC Viktoria Plzeň, a. s. ve spolupráci s Nadací sportující mládeže.

Fanoušci se mohou těšit na fotbalové dovednosti mladých fotbalistů ročník narození 1997 a mladších týmů Sparty Praha, Bomenians 1905, BFV-NLZ Schweinfurt, Baníku Sokolov, Dynama Č. Budějovice, 1. FK Příbram, FK Mladé Boleslavi a samozřejmě pořádající Viktorie Plzeň.

Utkání se hrají podle platných pravidel fotbalu, hrací doba je 1x 14 minut, počet hráčů na hřišti 4 a brankář. O konečném pořadí rozhoduje počet bodů, vzájemné utkání, minitabulka, rozdíl ve skóre, větší počet vstřelených branek, menší počet obdržených branek a střelba ze značky pokutového kopu.

Pro nejlepší jsou připraveny věcné ceny, poháry a diplomy. Vítězi bude předán putovní pohár memoriálu Josefa Žaloudka. Dále budou soutěžní komisí vyhlášeny individuální ceny. Nejlepší hráč – „Cena Pavla Nedvěda“, nejlepší střelec a nejlepší brankář. Ceny pro vítěze těchto soutěží věnoval internacionál Pavel Nedvěd, který se však na rozdíl od loňského ročníku pro časové zaneprázdnění turnaje nezúčastní, jsou určitě velmi hodnotné. Jsou jimi dresy jedné z opor Juventusu Turín Alessandra del Piera, nejlepšího střelce mužstva v podzimní části italské ligy Alessandra Matriho a míč s podpisy hráčů Juventusu.

Oficiální zahájení turnaje proběhne v 9.00 hodin. Boje na palubovce však začínají již o hodinu dříve zápasem FC Viktorie Plzeň s 1. FK Příbram. V poledne od 12.10 hod. je hodinová přestávka, posledním utkáním bude v 15.55 hod. duel FC Viktorie s Baníkem Sokolov. Na 16.15 hod. je pak naplánováno slavnostní vyhlášení výsledků.