Vzpomínalo se na zakladatele plzeňské kanoistiky, bývalé reprezentanty a mistry republiky Slávu Janského, Bohouše Fialu, Zdeňka Valeše, Alvína Jeschkeho, Jájinu Fialovou, Zdeňka Kadlece, Frantu Zedníka. „V tomto roce naše řady opustili další dva bývalí výborní závodníci František Čechura a Ladislav Holík," připomněl hlavní organizátor akce Libor Vildman ze Slavie.

„Během setkání se nejen vzpomínalo na závodní úspěchy, ale prohlížely se i staré fotografie či celá alba, která by dnešním závodníkům asi připomínala doby dinosaurů," dodal Vildman. Přišla i nejstarší kajakářka 89letá Marie Janská, nejmladším účastníkem byl naopak její syn Stanislav (59). Mezi přítomnými byli jako vždy i mistři světa v závodě hlídek deblkanoí z roku 1965 v rakouském Spittalu Kalaš a Brejcha.

Silné zastoupení měla úspěšná škola plzeňských kajakářů, z nichž řada vlastní domácí mistrovské tituly – Aleš Verner, Petr Vyleta, Jaroslav Beran, z těch o několik let mladších Jiří Šimek, Ivan Tafat, bratři Zdeněk a Miloš Fialovi. Kanoisty zastupoval především Karel Kožíšek starší, který byl nejen vynikajícím závodníkem, ale rovněž vychoval celou řadu závodníků včetně svého syna, který je seniorským mistrem světa i Evropy. Sám se dosud ve svých třiasedmdesáti letech stále věnuje výchově mládeže v oddílu Prazdroje.