V nominaci reprezentačního trenéra Pavla Hottmara je osm kajakářek, jedna kanoistka, dvanáct kajakářů a deset kanoistů.

„Ano, takto velkou výpravu česká ani československá kanoistika na světovém šampionátu nikdy neměla. Odráží to víceletou práci s mládeží, která nám nyní dorostla do kvality a může se měřit s nejlepšími. A zbývají tři roky do olympiády, tak chceme motivovat více sportovců," uvedl Jan Boháč, předseda sekce rychlostní kanoistiky Českého svazu kanoistů.

„Naší prioritou jsou olympijské disciplíny a ty ostatní bereme jako vhodný doplněk nebo šanci pro další závodníky, kteří by v budoucnu mohli bojovat i v těch olympijských," doplnil reprezentační trenér Pavel Hottmar.

Česká republika vynechá v Duisburgu jen dvě z vypsaných disciplín žen. V mužských disciplínách je zastoupení stoprocentní. „Kvůli netradičně složenému časovému programu jsme museli hodně rozmýšlet kdo a jaké může absolvovat disciplíny. Posádka bronzového olympijského čtyřkajaku a úřadující mistři Evropy oželí všechny individuální či párové starty a veškerou energii vloží právě do čtyřkajaku s cílem získat historický mistrovský titul," vysvětlil Hottmar.

V českém týmu se na mistrovství světa představí hned tři odchovanci Prazdroje Plzeň. Kanoista Martin Egermaier pojede spolu s Luňáčkem 200 m na deblkanoi a je také členem štafety na 4 x C1 200 metrů. Václava Dubského, který se specializuje na dlouhé tratě, čeká závod na 5 km. Třetím je teprve v říjnu devatenáctiletý kajakář Radek Šlouf, pro kterého to bude premiéra na vrcholné světové soutěži. Ten se v perspektivní posádce s jen o rok starším Špicarem představí na tratích 500 m a 1000 m na deblkajaku.

V ženách bude reprezentovat také Anna Kožíšková, odchovankyně Jablonce a závodnice Dukly Praha, manželka mistra světa a trenéra Karla Kožíška ml.