V hlavní kategorii mužů zvítězil Daniel Kraus před Pavlem Burtem a Tomášem Charvátem. Od poloviny tratě běžela vpředu trojice závodníků, z té se pak odpoutal Kraus a vyhrál s náskokem čtrnácti sekund.

„Dnes jsem se cítil velmi dobře, soupeři byli trochu silnější ve stoupáních, já jsem o svém vítězství rozhodl v dlouhém seběhu," popsal závod šťastný vítěz.

Velmi spokojen byl třetí v cíli, bývalý reprezentant v rychlostní kanoistice dvaačtyřicetiletý Tomáš Charvát z Děčína. „Startuji zde pravidelně od dob, kdy jsem v Plzni studoval a trénoval, a po více než dvaceti letech jsem se dostal na bednu."

Mezi muži se neztratili ani další vynikající kanoisté. Pátý doběhl odchovanec Prazdroje, v současné době závodník pražské Dukly a vítěz letošního ročníku Světového poháru ve vodáckém maratonu Václav Dubský, hned za ním doběhli Martin Egermaier a mistr světa na C4 Karel Kožíšek mladší.

Kategorie žen měla jasnou favoritku v Petře Šmákalové. Ta tuto roli zcela jasně naplnila, když zvítězila před svou oddílovou kolegyní z Petřína Lucií Šimečkovou téměř o dvě minuty.

Výsledky krosu
Trať 5940 m, muži: 1. D. Kraus (MediProfin) 23:05, 2. Burt (SC Plzeň) 23:19, 3. Charvát (Kajak Děčín) 23:34. 50 – 60: 1. Vlasák 27:24. Nad 60: 1. Janový(AC Trial) 31:12. St dci: 1. Hodan 38:51. Ženy: 1. Šmákalová 24:05, 2. Šimečková (obě Petřín) 25:55, 3. Junková 26:12. Veteránky: 1. Zahálková (Chlumčany) 31:21. St. dky: 1. Křenková 27:18. Trať 4300m – ml. dky: 1. Macková (obě Mod. pětiboj) 19:30. St. žáci: 1. Vít (Prazdroj) 19:41. St. žačky: 1. Vítková (Sedlec) 31:56. Trať 2130m – ml. žáci: Baxa (Petřín) 8:00. Ml. žačky: Milianets (Slavoj) 8:56. Roč. 2005-06, hoši: 1. J. Riegel 8:32. Dívky: 1. K. Voříšková (Slavia VŠ) 8:31. Trať 800 m, roč. 2007-08, hoši: 1. T. Kraus 2.12. Dívky: 1. Heclerová 3:26. Roč. 2009 a ml., hoši: 1. Špalek 3:25. Dívky: 1. M. Gelnerová (Kralovice) 3:01.