Tratě 0,5 km, 1 km, 11 km, 21 km a 42 km byly značené jako při kontaktním závodě, ale běžci je mohli absolvovat individuálně během čtyř určených dnů v libovolném čase. Své výkony si účastníci sami zapisovali do výsledkové tabulky, kde se nakonec objevilo 81 běžců. Podle ohlasů na sociálních sítích i počtu běžců na tratích však trail na Krkavec absolvovalo podstatně více závodníků.

Nejrychlejším mužem na nejdelší trati 42 km přes Chlum, podél obou břehů Berounky a přes Krkavec byl stálý účastník Pavel Vrána, který trasu zdolal v čase 3:12:54 hodiny. V kategorii žen pak nejlepšího výkonu dosáhla Blanka Šindelářová (čas 4:03:54).

Obdiv zaslouží dvojice zahraničních běžců, která zdolala maratonskou trasu za osm hodin a 39 minut. „Výborné pivo na Krkavci,“ připsal v poznámce ke svému výkonu jeden z nich, René Wallesch.

Absolutně nejlepší čas na trati 21 km přes Chlum a podél břehů Berounky zaběhla Petra Šmákalová, která lesem prolétla za 1:41:30 hodiny. Nejrychlejší muži, Míra Nový a Lukáš Vohradský, zvládli trať o dvě minuty déle.

Bez ohledu na dosažené časy nechávali účastníci ve výsledkové listině krásné vzkazy: např. Michal Rada (22 km, 1:55:44): „Super značená trať, vyšlo počasí! Oproti loňskému ročníku (2 h:10) jsem srazil téměř 15 minut, takže spokojenost. Díky, že jste to úplně nevzdali!“

Prvoligoví fotbalisté Fastavu Zlín (ve žlutém) v rámci nedělního 8. kola FORTUNA:LIGY v domácím prostředí porazili Viktroii Plzeň 1:0 brankou Tomáše Poznara.
Viktoriáni mají šanci vylepšit mizérii venku

„Velmi si cením Vašeho přístupu – přeorientování sportovních akcí na neziskový charitativní rozměr je známkou, že máte velké srdce a děláte běžeckou komunitu lepší. Děkuji za inspiraci a přeji Vám mnoho zdaru do dalších ročníků, těším se na ně!“ přidal se Miroslav Veselovský (22 km 2:23:54).

Organizátoři zase poděkovali všem závodníkům, kteří se připojili k výzvě „Pomoc zdravotníkům FN Plzeň“. V rámci dobrovolného startovného se vybralo 12 114,45 korun. Celá částka bude předána vedení FN Plzeň na nákup průtokoměrů.

„Jedná se o nezbytné zařízení pro podávání kyslíkové terapie, která je v případě hospitalizovaných covid pozitivních pacientů nutná. Nemocnice je musí průběžně dokupovat, a přitom cena jednoho průtokoměru se pohybuje od cca 1500 do 3000 korun,“ uvedl na vysvětlenou jeden z pořadatelů Jiří Bouchal.

Organizátoři běhů ve volné přírodě Hannah Pilsen Trail zároveň věří, že příští rok se s běžci potkají zase při všech akcích z programu série (Radeč maraton, Letkovská čtyřicítka a Trail Krkavec). Navíc chystají novinku – závod v Brdech přes kopce Prahu a Tok.

Podrobné výsledky najdete na www.pilsentrail.cz.