Předpověď počasí se nevyplnila, na okruhu v areálu Rapidu na Doubravce se opět prášilo, a to v cyklistickém kritériu nejlépe sedělo Nesvedovi.

V samotném závodě hýřili cyklisté aktivitou hned od startu. Pět bodů si za výhru v úvodním bodovaném spurtu připsal dráhový mistr Evropy Jan Dostál (Bohemia cycling track team). Aktivně jezdil Martin Boubal (VC Ratisbona), čtvrtý muž etapového závodu Vysočina 2014, ale bez pomoci týmu se musel opět spokojit se čtvrtou příčkou.

Závod vyšperkoval svou účastí zlatý paralympionik a vítěz Světového poháru handicapovaných cyklistů Jiří Ježek (DAS – Duratec). Vedle Ježka byl na startu i cyklokrosový reprezentant Vojtěch Nipl (Stevens Znojmo).

V barvách nového týmu NejlevnějšíPneu.cz se snažil Michal Kesl, ale jeho snaha o úniky tentokrát byla marná.

Soutěž aktivity měla tentokrát při absenci Jakuba Svobody jasného vítěze. Role nejaktivnějšího jezdce se zhostil dráhař Denis Rugovac (Dukla Praha). Raduje se tak z puntíkovaného dresu nejaktivnějšího jezdce měsíce.

Juniorům kraloval Jakub Křikava (ZČE Cyklistika Plzeň), závod žen s přehledem vyhrála Božena Kučerová (Velosport Domažlice). Kategorii masters nad 40 let ovládl Zdeněk Rubáš (Sparta Praha).

„Vyhrál jsem poslední dvojnásobně bodovaný spurt, a to mi zajistilo vítězství. Tomáš Holub dojel druhý, poslední dva závody, které rozhodnou o celkovém vítězi, budou ještě hodně zajímavé," uvedl v cíli vítěz Jiří Nesveda.

GP Truhlářství Jiří Říha (55 km, čas vítěze: 1:11.37): 1. Nesveda 31 bodů, 2. Holub (oba Sparta Praha) 28, 3. Dostál (Bohemia cycling track team) 16, 4. Boubal (VC Ratisbona Regensburg) 14, 5. Treml (Lawi – Author team) 7.

Vittoria cup juniorů: 1. Křikava (TJ ZČE Cyklistika Plzeň), 2. Kutiš (Alltraining.cz).

Kiss Proton prestige (soutěž aktivity): 1. Rugovac (Dukla Praha) 7 bodů.

Sýkora sportswear cup (ženy): 1. Kučerová (Velosport Domažlice), 2. Neckářová (Alltraining.cz), 3.Viktorová (SKP Rapid Cyklistika).

NaCesty.cz cup (masters nad 40 let): 1. Rubáš (AC Sparta Praha), 2.Charvát (Sparta Praha B), 3. Temniak (Rotorbike Plzeň).