Dvakrát v elitní desítce skončila Jindřiška Zemanová na Xterra Czech v Prachaticích, což byly závody Světového poháru v terénním triatlonu s puncem mistrovství Evropy. Osmá byla v dlouhém závodě a pátá v short tracku.

S osmou příčkou v našlapané konkurenci však Zemanová úplně spokojená nebyla. Na úvod sezony brala bronz v Řecku, v Itálii u jezera Garda zvítězila, v Praze se stala českou šampionkou a tak myslela výš. „Minimálně o příčku dvě to mohlo být lepší. Jenže jsem uvízla už v plavání a ani na kole to nebylo ono,“ svěřovala se už zase z klidu domova.

Vody Ktišského rybníka opouštěla česká reprezentantka s úsměvem.Vody Ktišského rybníka opouštěla česká reprezentantka s úsměvem.Zdroj: fcb J. Zemanové

„Měla jsem prázdné nohy, pořádně jsem se rozjela až v poslední třetině cyklistiky a v běhu jsem pak ubojovala alespoň osmičku,“ podotkla letos 42letá triatlonistka. „Je to prostě sport se vší krásou i zklamáním. Byl to těžký závod s perfektní organizací i diváckou kulisou,“ ocenila klání na tratích 1,5 km plavání, 33 km na horském kole a 10,5 km běhu.

Dál píše úžasný příběh svého druhého sportovního života. K triatlonu se úspěšná juniorská reprezentantka vrátila po drahné pauze. A ačkoliv závodí jako profesionálka, na souboje s mladšími soupeřkami se chystá při zaměstnání. Přesto je úspěšná. Což v okolí Ktišského rybníka u Prachatic potvrdila v rychlém short tracku.

Na kolo vyrážela kolem desáté příčky, ale drala se vpřed a cílem proběhla mohutně povzbuzovaná diváky jako pátá. Hned za favoritkami v čele s dvojnásobnou vítězkou z evropského šampionátu Sandrou Mairhoferovou.

„Pomohla mi i smůla Italky Menditové, která píchla. Bylo to 40 minut na max, ale pak úleva. Top pět má svou váhu. Tělo zatuhlé, ale diváci skvělí! Stále slyším své jméno, jak mě hnali vpřed,“ líčila cestu k svému maximu v mladé triatlonové disciplíně.

Rozzářená Zemanová v cíli (uprostřed) v objetí soupeřek.Rozzářená Zemanová v cíli (uprostřed) v objetí soupeřek.Zdroj: fcb J. Zemanové

V závěru týdne čeká Jindřišku Zemanovou další Xterra v německém Zittau. Aby nabrala síly, vzala si v práci dovolenou…

Hokejisté plzeňské Škodovky (v bílém) si z přípravného utkání v Litvínově odvezli sedmigólový nářez.
Přípravný výpad do Litvínova skončil pro Škodovku výpraskem