První nasazená hráčka ve finále porazila turnajovou dvojku Terezu Polanskou z Lokomotivy Plzeň 6:0 a 6:4.

Vítězstvím v Dobřanech si Heinová zajistila postup na halové mistrovství České republiky, které se koná v příštím týdnu v Milovicích.

Nejvíce práce se svojí soupeřkou měla Adéle Heinová v semifinále, kde narazila na dceru fotbalisty Patrika Ježka Yvettu Ježkovou. Souboj dvou tenistek TK Slavie Plzeň vyhrála Adéla Heinová poměrem 6:4, 7:5.

Ve čtyřhře si to o vítězství rozdaly Markéta Slavíčková a Tereza Polanská (obě Lokomotiva Plzeň) proti Lucii Züglerové (Slavia Plzeň) a Daniele Říčanové (TCG K. Vary).

Z prvenství se nakonec mohly radovat Slavíčková s Polanskou, které po dramatickém průběhu vyhrály 2:6, 6:2 a 11:9 v supertie-breaku.

„Turnaj probíhal hladce, vzhledem k účasti devatenácti tenistek se turnaj odehrál během víkendu, jen finále dvouhry se dohrávalo v pondělí dopoledne. Všechny účastnice turnaje byly s naším moderním tenisovým areálem velmi spokojeny," těší ředitelku turnaje Pavlínu Šmatovou.

Výsledky halového oblastního přeboru žen – semifinále: A. Heinová (TK Slavia Plzeň) – Y. Ježková (TK Slavia Plzeň) 6:4, 7:5, Krausová (Lokomotiva Plzeň) – Polanská (Lokomotiva Plzeň) 3:6, 1:6. Finále: A. Heinová – Polanská 6:0, 6:4.

Čtyřhra – semifinále: Slavíčková, Polanská (obě Lokomotiva Plzeň) – Y. Ježková, Krausová (TK Slavia Plzeň/Lokomotiva Plzeň) 6:1, 7:6 (5), Züglerová, Říčanová (TK Slavia Plzeň/TCG Karlovy Vary) – Koukolíková, Prokopová (TJ Slavoj Plzeň/Jiskra Domažlice) 6:4, 6:4. Finále: Slavíčková, Polanská – Züglerová, Říčanová 2:6, 6:2, 1:0 (9).