V závodě mužů na šest kilometrů zvítězil s náskokem Jakub Kořán z Tatranu Železná Ruda, který tak navázal na triumf z roku 2005. Souboj o druhou příčku zvládl Pavel Procházka (AK Sokolov), třetí doběhl Vladislav Razým z pořádajícího lyžařského klubu. Mezi ženami dominovaly sestry Martina a Vendula Janouškovy (obě LK Škoda).

Vítěz v cíli kvitoval zlepšující se formu. „Byl to můj asi nejlepší závod podzimní části sezony,“ radoval se bývalý běžec na lyžích, který se ale již druhou sezonu specializuje na krosy a běh do vrchu.

Naopak nejrychlejší žena zařadila běh do přípravy na nadcházející lyžařskou sezonu. „Už o víkendu odjíždíme na týdenní soustředění na ledovec Dachstein,“ uvedla Martina Janoušková.

„Příští rok se bude běh konat 15. října a již nyní plánujeme jeho zatraktivnění,“ prohlásil Jakub Novák, ředitel závodu a zároveň předseda Sport Clubu .

Výsledky: muži (6 km): 1. Kořán (T. Ž. Ruda) 22:29,2 min., 2. Procházka (AK Sokolov) 22:59,2, 3. Vl. Razým ml. (SC Plzeň) 23:00,3. Ženy (3 km): 1. M. Janoušková 12:43,8 min., 2. V. Janoušková 12:56,2 (obě LK Škoda Plzeň), 3. Zahálková (T. Žel. Ruda) 12:57,2.