V nedělním odvetném utkání o bronz potřebovaly na domácím hřišti porazit Zlín minimálně o dvě branky, ale to se jim nepodařilo. Týmu z Moravy podlehly 21:22 a zbyla na ně nepopulární bramborová medaile.

„Byli jsme se soupeřkami na stejné úrovni, ale utekl nám začátek zápasu. Prohrávali jsme 1:6, potom jsem si vzal oddechový čas, trošku jsme to stáhli, ale celý zápas jsme prohrávali a otočit utkání se nám už nepodařilo," popisoval vývoj duelu trenér plzeňského týmu Karel Reichert.

„Holky, na které jsem nejvíce spoléhal, ty mi trošku vybouchly a zápas dohrály jiné. Zdálo se mi, že naše opory jsou přemotivované a prostě jim to nevyšlo," všiml si kouč domácího týmu.

Po zápase byla z pohledu domácího týmu v hale Slavie nálada na bodě nula. „Všechny holky brečely jako želvičky, takže jsem jim nemohl po zápase ani vynadat," směje se s odstupem času Reichert.

Vyhlídky do příští sezony jsou ale pro plzeňskou Slavii růžové. „Pouze čtyři hráčky jsou věkově mladší dorostenky, dalších deset jsou ještě žačky. Myslím, že za rok si vše vynahradíme, tým totiž zůstává kompletně pohromadě, navíc nás posílily dvě hráčky z HC Plzeň," věří v úspěch Karel Reichert.

Náplast na nedělní nezdar si může většina týmu nalepit už o víkendu. To je totiž v Písku na programu finálový turnaj mistrovství republiky v Žákovské lize a Plzeň bude patřit k největším favoritům na zisk titulu. Do rozhodujících bojů navíc vstupuje v roli obhájce prvenství.

I. liga ml. dorostenek, utkání o 3. místo: DHC SVŠ Plzeň – HC Zlín 21:22 (9:11). Branky Zlína: Kučerová 6/2, Gajdorusová, Slováková a Bubláková 4, Letochová 3, Kříčková 1. Rozhodčí: Točík, Brůna. Branky ze sedmiček: 1:2. Vyloučení: 4:1. Diváci: 80. První zápas: 22:23 – třetí je Zlín.

Sestava a branky Plzně: Kadlecová, Smolová, Machová – Jiskrová 2, Křížová, L. Galušková, V. Galušková 5/1, Dragounová 3, Schejbalová 7, Nová 4, Vurmová, Kavková. Trenér: Karel Reichert.