Házenkáři na začátku druhého poločasu sobotního utkání s Haukarem prohrávali o pět gólů, tedy stejným rozdílem, s jakým se vrátili první zářijovou neděli z Islandu. Čeští mistři začali ztrátu stahovat až v poslední čtvrthodině zápasu. Nakonec vyhráli 26:25 a postoupili do 2. kola.

„První poločas (14:15, pozn. aut.) byl špatný, ale vstup do druhé půle byl ještě horší. Ukázalo se, že zvyšovat hlaso přestávce asi nemá cenu, protože na některé hráče už to nejspíš nepůsobí. Čtvrthodiny si říkáme, co budeme hrát a všichni to odkývají, ale pak přijdeme na hřiště a hrajeme jinak,“ štvalo trenéra Talentu Michala Tonara.

„Nebylo mi dobře, když jsme prohrávali o pět branek. Tušil jsem, že to o kousek vyjde, nebo těsně nepostoupíme,“ svěřil se Tonar.

Podle něj si zápas zkomplikovali sami jeho svěřenci. „Začali jsme dost lehkovážně. Přitom jsem na to hráče celý týden upozorňoval. Je to škoda, protože výsledek mohl být v poklidu úplně jiný. Skóre o jeden gól je super, postup celkem o šest gólů je krásné, ale udělali jsme spoustu hloupých chyb, které si nesmíme v extralize dovolit,“ řekl kouč Talentu.

Naopak ocenil vnitřní sílu mužstva, když otočilo nepříznivý vývoj utkání.