Na palubovce se utkala čtveřice prvoligových týmů. Loňský mistr TJ Plzeň–Újezd, Dioss Nýřany, TJ Přeštice a Avia Čakovice. Velkými favority na postup do čtyřčlenného finále, které se uskuteční v březnu v Brně, byli hráči prvních dvou jmenovaných mužstev. Ti také tuto roli potvrdili. Suverénně si počínali házenkáři Újezda, také o druhém postupujícím celku Nýřan nebylo pochyb.

Vítězný tým mistrovského Újezda rozdrtil nejprve Čakovice rozdílem třídy, potom však vydřel jednobrankovou výhru nad Přešticemi, když ještě v poločase prohrával. V posledním utkání, kdy již bylo o postupujících rozhodnuto, hladce přehrál Nýřany. „Jsme spokojeni. První utkání proti Čakovicím se nám povedlo, přehráli jsme je rychlou kombinační hrou. Přeštice v zápase s námi hrály dobře a jen díky svým zbytečným chybám se připravily o dobrý výsledek, minimálně remízu by si zasloužily. Nás v tomto utkání nepodrželi gólmani. Poslední duel s Nýřany jsme už hráli bez kluků ze základní sestavy. Finále v Brně? Ještě nevím, kdo postupuje ze druhého semifinále, ale určitě budou všechny zápasy hodně vyrovnané. Naším cílem však je pohár vyhrát a dostat se v lize do finále,“ zhodnotil turnaj i další plány trenér Újezda Jaroslav Bešta.

Také s postupem házenkářů Diossu Nýřany do finále se počítalo. „Cílem byl jednoznačně postup, a to se nám podařilo. Zdolali jsme Přeštice i Čakovice a v posledním zápase, kdy už bylo o postupujících jasno, jsme vysoko prohráli s Újezdem. Ale v naší sestavě už chyběli někteří starší a zkušenější hráči, nechtěli jsme riskovat jejich nedoléčená zranění,“ uvedl vedoucí mužstva Nýřan Vítězslav Faifr.

Pokusit se zamíchat kartami postupové loterie se chystali i hráči TJ Přeštice, nakonec však skončili bez bodu, i když se všemi soupeři svedli vyrovnané bitvy. Mistrům z Újezda podlehli o jedinou branku, stejně tak i Čakovicím, s Nýřany prohráli o dva góly. „Chtěli jsme se poprat o postup, ale první dva zápasy s Újezdem a Nýřany se nám nepovedly. S Diossem to bylo hodně vyrovnané utkání a soupeř nám utekl až v závěru. V zápase s Újezdem jsme vedli o tři i čtyři branky, ve druhé půli ještě o dvě. Ale soupeři srovnali a taktickou hrou nakonec o gól vyhráli. V posledním utkání s Čakovicemi dostali z obou stran šanci hráči z lavičky,“ okomentoval výkon svých svěřenců v semifinále Českého poháru trenér Přeštic Václav Hajžman.

Na postup do finále Českého poháru přeštičtí borci nedosáhli, o to více se nyní mohou soustředit na těžké ligové boje. „Kromě tréninků nás čeká 5. března turnaj v Čakovicích, pak pojedeme na soustředění na Šumavu a těsně před začátkem soutěže se doma v Přešticích zúčastníme tradičního memoriálu Milana Brabence,“ popisuje plán přípravy před zahájením jarní části první ligy přeštický lodivod.

Výsledky: Přeštice – Nýřany 19:21 (9:11), Újezd – Čakovice 26:13 (13:6), Nýřany – Čakovice 23:17 (13:6), Újezd – Přeštice 24:23 (12:13), Čakovice – Přeštice 12:11 (7:6), Nýřany – Újezd 12:24 (7:13).