Zdolal jen Tomáš Mrázek, člen stáje Box Vodrážka klub Plzeň, jenž na galavečeru v pražské Lucerně zvedl svým výkonem ze sedadel šest tisíc diváků a zazářil v hlavním klání programu.

„Byl to jeden z nejlepších Tomášových zápasů," chválil vítěze jeho kouč a manažer Jaroslav Vodrážka. „Lépe ještě neboxoval," vyzdvihl trenér.

Mrázkův sok byl dokonce počítán, nakonec Plzeňan uspěl na body 3:0, byť těsně po verdiktech 60:54, 57:56 a 58:57.

Vodrážka měl v ringu ještě tři svěřence: Vosyka v souboji velterové váhy poslal ve druhém kole k zemi Miroslava Výmyslického, dvojice Attila Kiss a Martin Horák už ale neuspěla.

Prvně jmenovaný nestačil v superstřední váze na Hunanyana. „Byl to krásný zápas, ve prospěch vítěze hovořila kila navíc," rekapituloval Vodrážka.

Horák (křížová váha) podlehl k. o. ve 4. kole Šudovi. „Martin zápas prohrál zcela zbytečně," zlobil se Vodrážka.

Lucerna je přes osmdesát let Mekkou českého boxu, ale… „Tehdy byly šatny a jejich vybavení supermoderní, jenže jsou stále stejné. V prostoru tři krát tři metry se nás tísnilo šest," sdělil plzeňský kouč. „A sál? Díky zcela nabitému hledišti tam bylo nedýchatelno," postěžoval si.

Zmíněné rozpaky ale přehlušila radost nad úspěchem svého svěřence. „Teď o něj bude zájem v zahraničí, dostane se do první stovky světového žebříčku. Musím proto další nabídky na zápasy pečlivě zvažovat," upozornil Jaroslav Vodrážka.

Program večera, který se konal ve stylu třicátých let minulého století, měl ještě jeden rozměr, charitativní. Nejlepší současný český profesionální boxer Lukáš Konečný se postupně v exhibici utkal s šéfem pořádající agentury Hera Matoušem Rajmontem, zpěvákem skupiny Eddie Stoilow Janem Žampou a hercem a zpěvákem Petrem Novotným. Uvedené trio se Konečnému postavilo na jedno minutové kolo. S vypětím všech sil vydrželi všichni odboxovat celý limit a díky tomu získala Nadace Naše dítě 90 000 Kč.