Jenže rodiče a trenér do něj hučeli a Šefl nakonec svolil. Dobře udělal, protože svoji hlavní disciplínu vyhrál.

„Byl jsem pod takovou palbou a tlakem, že jsem povolil. Jsem v tomhle slaboch," smál se Šefl.

Na dvoustovku tak trochu zanevřel, protože do ní vkládal olympijské naděje. „Olympiáda v Riu nevyšla, tak jsem si chtěl od ní odpočinout a nechtěl jsem ji trénovat, natož plavat," vysvětlil člen Plaveckého klubu Slávia VŠ Plzeň.

Závod 200 metrů motýlek považuje za nejtěžší z pěti získaných titulů na Zimním MČR. „Nahlásil jsem se s tím, že uvidím ráno, jak se budu cítit. Nakonec jsem si ji dal a bylo to cenné a bolestivé vítězství. Kdybych tušil, že to špatně dopadne, tak bych dvoustovku motýlka neplaval. Povedlo se mi vyhrát a mám z toho radost," těšilo Šefla.

Když se ohlédne za sezonou, tak 200 metrů motýlek na krátkém bazénu na Zimním republikovém mistrovství v Plzni považuje za nejvydařenější závod sezony. „Protože jsem na tu trať netrénoval. Na dvoustovku potřebujete specifický trénink," bilancoval motýlkář.

K pěti individuálním titulům z krátkého bazénu přidal zlato ze smíšené štafety. „Ze Zimního mistrovství mám rekord asi osm titulů. V krátkém bazénu se tituly dají sbírat snáz než na Letním mistrovství v dlouhém bazénu," uvedl Šefl.

Ten tvořil vítězný kvartet s Martinem Šimáčkem, Petrou Laudovou a Kristýnou Štemberovou. Plavci PK Slávia VŠ Plzeň na trati 4x50 metrů volným způsobem vytvořili český rekord. „Byla to naše premiéra, protože smíšená štafeta se plave asi druhým rokem," dodal Šefl.

Mistrovstvím ČR pro Šefla sezona skončila. „Do pátku se budu jen tak cachtat, pak si dám týden volno. Od lednu začnu s lehkým tréninkem a v únoru už budu trénovat v ostrém režimu, aby léto nějak vypadalo, protože v červenci je mistrovství světa," uzavřel Šefl.