Svěřenci trenéra Martina Šetlíka zavítají v rámci 18. kola do Zubří, duel proti domácím obhájcům titulu začne v 18 hodin.

Zubří může vzpomínat na loňskou úspěšnou sezonu s nostalgií. Hodně kvalitních hráčů totiž mistrovský tým v létě opustilo a moravský celek se zařadil do extraligového průměru. Na svém kontě má po 15 odehraných zápasech pouze 15 bodů a v tabulce mu patří až osmé místo. Vedoucí Plzeň má o osm bodů více.

„Co se týká kvality hráčského kádru, tak si myslím, že jsme na tom lépe. Na druhou stranu hrajeme v Zubří, tam je vždy plná hala a domácí mají obrovskou diváckou podporu. To je bude hnát dopředu a my se s tím budeme muset poprat," uvědomuje si zkušený brankář plzeňského týmu Radek Motlík.

V zítřejším utkání půjde o hodně. Plzeň potřebuje vyhrát, aby se udržela na špici tabulky před dotírajícími Lovosicemi a Jičínem, ale také Zubří má o motivaci postaráno. „Pokud chtějí ještě pomýšlet na další boj o elitní šestku, tak musí vyhrávat. Do konce základní části už přeci jenom chybí pouze pět zápasů," varuje Radek Motlík.

Házenkáři Zubří nyní ztrácejí na šesté Brno tři body a další zaváhání by je téměř jistě stálo boj o medaile.