Sehraná dvojka se v přípravě zaměřila především na specifika jihočeského závodu. „Do Krumlova musíme jet připraveni na mokro a proměnlivé počasí. Na to, že se pojede alespoň chvilku v dešti se dá každý rok vsadit,“ říká Václav Pech jun. a pokračuje: „Krumlov je těžká rallye s úzkými rychlostkami a spoustou skákacích horizontů. I když se těším, mám z této soutěže velký respekt.“

Na své si přijdou i fanoušci, kteří se k trati nedostanou. Česká televize totiž v pátek vysílá přímý přenos ze dvou průjezdů speciální rychlostní zkoušky na výstavišti v Českých Budějovicích. „Tuto rychlostku zrovna nemiluju, jede se mezi obrubníky a v těsné blízkosti servisní zóny. Takže nás mechanici hecují a pak je vždy k chybičce blízko,“ směje se V. Pech, který po problémech s krční páteří na konci loňského roku potřebuje stále dohnat ještě trochu fyzičku a úpravou své váhy odlehčit závodnímu vozu.

Rallye Český Krumlov odstartuje v pátek v 15.30 hodin na výstavišti v Českých Budějovicích a do cíle v českokrumlovské Jelení zahradě přijede první posádka po absolvování tratě dlouhé 532 km v sobotu cca v 16.35 hodin.