Nakonec ho ani moc nemuselo mrzet, že do finále kvůli zlomené noze nemohl vůbec nastoupit.

V sestavě nakonec nejlépe doskakujícího a blokujícího hráče GBA nahradil Španěl Diamond Onwuka, který ho zastoupil naprosto skvěle. Po výborných výkonech byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem celého turnaje, kde si pražské GBA poradilo v semifinále s Pardubicemi a ve finále s Nymburkem.

Gratuluji k vítězství. Jaký z něj máte pocit?
Skvělý! I když jsem nemohl finále odehrát, tak je to úžasný pocit. Je to velké zadostiučinění za tu velkou dřinu a vše okolo toho.

Jak těžké pro vás bylo sledovat finálový turnaj v roli diváka? Trenér Beťko se hodně obával, že vás nikdo nedokáže nahradit…
Hodně mě mrzelo, že jsem nehrál. Celou sezonu se mi zranění vyhýbala a pak to přišlo v tuto nevhodnou dobu. Bylo to těžké, ale snažil jsem se spoluhráče co nejvíce povzbuzovat. Naštěstí to dopadlo dobře.

Jak se vůbec vyvíjela vaše celková sezona?
Dle našich představ. Drželi jsme se na špici tabulky. Mrzelo nás jedině to, že jsme nevyhráli základní část. Ale celkové druhé umístění nebylo špatné, nejdůležitější totiž byl ten závěrečný turnaj, který jsme vyhráli.

A po osobní stránce?
Myslím si, že celkově se ta sezona vydařila. Ze začátku jsme se v týmu spíše sehrávali, protože na GBA se každý rok hodně obměňuje kádr, je to přeci jen akademický klub. Když jsme se sehráli, tak jsme začali hrát týmově. Sezonu určitě hodnotím pozitivně.

Zahrál jste si již i za mládežnickou reprezentaci. Čeká vás to i letos?
Očekávám, že se opět zúčastním srazu. Bude se hrát mistrovství Evropy v Makedonii, stejně jako před dvěma lety. Tehdy jsem se toho také účastnil. Bohužel hrajeme divize B, protože se českým mládežnickým týmům v basketbale dlouhodobě nedaří udržet áčko.

Jak je na tom vaše zlomená noha?
Už se to lepší. Konečně jsem odložil i berle, takže bych měl brzy trénovat a dát se do pořádku.

Co vás čeká příští rok?
Určitě bych chtěl s GBA obhájit titul. Bude to v podstatě můj ročník, takže už nebudu hrát proti starším hráčům.

Sledujete ještě nějak plzeňský basketbal?
Času moc nemám, ale když nějaký je, tak se kouknu alespoň na výsledky či sestavy.

V GBA s vámi hraje velká spousta cizinců. Jaké to je s nimi tvořit tým?
Možná by se někteří divili, ale máme tu výbornou partu. Všichni jdou za stejným cílem a drží za jeden provaz. Je to skvělé bojovat třeba s reprezentantem Španělska o titul. Od té doby, co tu jsem, se hodně zlepšila i moje angličtina. Komunikuji s ní prakticky každý den, což mi pomohlo i ve škole.