Karting jsou motokáry pro venkovní okruhy, které podléhají řízení FIA, ta je pro českou republiku zastoupena Autoklubem České republiky.

Na startu opět nechyběl ani Patrik Arnošt, žák druhé třídy na 17. ZŠ v Malické ulici v Plzni, který závodí ve třídě Easy 60, v kategorii Easy 60 – mladí. Easy 60 je mezinárodní pohárová třída s kořeny v Itálii, odkud pochází veškerá technika, přísně kontrolovaná technickými komisaři před i po každé rozjížďce. A Plzeňan Arnošt, závodící za tým KRTZ (Klub Racing Team Znojmo), se ve startovním poli mistrovského závodu ani tentokrát neztratil. Ve své kategorii mladí získal krásné druhé místo a do Plzně přivezl cenný pohár. K tomuto skvělému umístění mu vydatně pomáhala i podpora a závodní rady Martina Kouřila, bývalého zkušeného závodníka a nyní hlavního mechanika vedoucího MK Racing teamu, který pro KRTZ zajišťuje zázemí a servis.

A proč Patrik Arnošt z Plzně závodí za klub ze Znojma? Protože již v menší kategorii Easy 50 si jeho talentu všiml předseda představenstva KRTZ Milan Galáš a nabídl mu možnost reprezentovat právě znojemský tým, který mladého jezdce finančně i materiálově podporuje.