Starší dorostenec Martin Kočandrle se blýskl v Plzni v Běhu Českým údolím a další den v závodě Třikrát hradišťskou strání. Rychlé časy zaběhly také Adéla Kočandrlová s Karolínou Nyklesovou.

BĚH ČESKÝM ÚDOLÍM

Devětačtyřicátý ročník krosu a zároveň memoriál Oldřicha Kroupy přitáhl na start do Borského parku znovu početné pole běžců.

V hlavním závodě mužů na pět kilometrů zvítězil Jiří Bouchal z pořádajícího USK CS Plzeň (16:45 min.) před Janem Šnebergrem (Falcon Rokycany, 16:51) a Martinem Černým (17:11). Jenže rychlejší než tito medailisté byl na stejné trati vítězný dorostenec Martin Kočandrle (Sport Club,16:41).

Závod mladších veteránů ovládl Petr Minařík (SKP Rokycany, 17:30), mezi těmi zkušenějšími vyhrál Ladislav Provod (USK CS Plzeň, 19:53).

V závodě žen na tři kilometry byla nejrychlejší Petra Šmákalová (Sokol SG Plzeň-Petřín, 14:04). Další medailová místa obsadily Eliška Rosenbaumová (14:44) a Pavla Šmídová, dříve Zahálková (14:50).

3X HRADIŠTSKOU STRÁNÍ

Pětatřicátého ročníku závodu a už nějaký čas memoriálu jeho zakladatele Jana Wavoka Vodrážky se ve stráních nad Hradištěm zúčastnilo 186 běžců.

Na nejdelší trati 3900 metru dominovali vítězové tří kategorií. Nejrychlejší byl orientační běžec Matěj Kamenický, první mezi muži do 39 let (Loko Pardubice, 13:41). O tři sekundy zpět zaostal Martin Kočandrle (15 – 18) a třetí čas dosáhl Jan Šneberger (13:51, 30 – 39).

Mezi ženami na trati 2500 metru zvítězila Pavla Šmídová (9:36) před dvojicí orientačních běžkyň Barborou a Karolínou Šikovou (9:44, resp. 9:46). Hned za nimi doběhly vítězná žákyně Adéla Kočandrlová (9:47) a nejrychlejší juniorka Karolína Nyklesová (10:08).