A přepnout z důležitosti jednotlivých soutěží na ty druhé je občas problém. Navíc se kupí únava, přicházejí zranění a absence klíčových opor mužstva je pak na výsledcích znát. Devatenáctka plzeňské Viktorie doposud válcovala jednoho soupeřem za druhým, v mezinárodní konkurenci trápila světové giganty. Teď možná přišel menší útlum. Ne ani tak herní, ale spíš výsledkový.

Remíza v domácí soutěži s podceňovanými Pardubicemi, porážka v Youth League od Realu Madrid zakončená víkendovým neúspěchem na půdě pražské Dukly jsou toho důkazem. Trenér plzeňských mladíků Jiří Žilák připouští, že se únava z nabitého programu projevit mohla. Zároveň se na to však vymlouvat nechce. Problémy totiž vidí jinde.

„K poslednímu zápasu do Prahy na Duklu jsme nejeli úplně kompletní, protože někteří hráči nebyli po souboji s Realem zdravotně v pořádku. V Praze tak nastoupili jen čtyři kluci, kteří proti španělského klubu hráli. U nich se únava projevit mohla. Ale zrovna tihle hráči patřili na hřišti k těm lepším,“ říká kouč Jiří Žilák. „Kromě individuálních chyb jsme však neproměňovali vyložené šance, to byly dvě hlavní příčiny porážky,“ pokračoval kouč Plzně.

Je fakt, že jeho týmu chybí zraněný střelec Tomáš Kepl, který na podzim válel jak v dresu staršího dorostu, tak v červenomodrém triku juniorského výběru. „Chybí nám určitě. V dorostu patří k těm nejnebezpečnějším útočníkům v celé soutěži. Jeho zranění je ale zase příležitost pro ostatní, aby ho nahradili. Zatím se to ale příliš nedaří,“ smutní.

Do konce ligového podzimu čekají Viktorii duely s Příbramí a na Spartě. A cíle? „Cíle budou stejné. Obě utkání budeme chtít vyhrát. Chceme zakončit podzim úspěšně,“ dodává Jiří Žilák.