Soutěž byla pořádána zároveň k uctění památky bývalých úspěšných plzeňských zápasníků Karla Boháčka a Františka Krále. Na uskutečnění akce se společně podílely oddíly zápasu Lokomotivy a Slavoje Plzeň.

Na tento již tradiční turnaj přijeli kromě zápasníků ze šestnácti českých klubů také borci ze Slovenska, Německa a část reprezentace Běloruska. V soutěži se představilo celkem 151 borců a organizátoři museli zvládnout maraton 184 utkání. Na třech žíněnkách se postupně vystřídali zápasníci v kategoriích: přípravka, mladší žáci, kadeti, junioři a muži.

Ředitelem soutěže byl Pavel Froněk předseda TJ Lokomotiva Plzeň. Soutěž řídil jako vrchní rozhodčí účastník OH v Londýně Václav Schainer, organizačním ředitelem byl Ladislav Bešťák.

„Účast v kvalitně obsazeném turnaji je pro naše mladé zápasníky velkou zkušeností. Mnozí se dokázali i v kvalitní konkurenci prosadit, jejich výsledky jsou nadějné pro další úspěchy zápasu v Plzni," uvedl trenér zápasníků Lokomotivy Luděk Kolář.

V celkovém hodnocení družstev skončilo společenství Lokomotivy a Slavoje Plzeň na velmi pěkném třetím místě v hodnocení družstev.

Z výsledků plzeňských zápasníků – kategorie muži + junioři do 66 kg: 2. Hromádka (Sokol Plzeň).

Kadeti do 58 kg: 3. Klůs (Lokomotiva Plzeň).

Mladší žáci do 44 kg: 2. Spivak (Sokol Plzeň). Do 56 kg: 2. Grenar (Sokol Plzeň). Do 80 kg: 3. Jireš (Lokomotiva Plzeň).

Přípravka do 37 kg: 3. Zahradník (Slavoj Plzeň). Do 40 kg: 3. Havlíček (Lokomotiva Plzeň). Do 43 kg: 2. Holub (Slavoj Plzeň). Do 46 kg: 1. Královec (Slavoj Plzeň). Do 58 kg: 1. Vrba (Sokol Plzeň), 2. Berka (Slavoj Plzeň).