Rekord vytvořili ve štafetě plavané na vzdálenost 100 kilometrů plaveckým způsobem prsa. Výkonu dosáhla skupina nejmladších českých plavců v kategorii mladších žáků. Věkový průměr všech účastníků štafety činil pouhých 11 let.

Této plavecké vytrvalostní akce se zúčastnili výhradně plavci, kteří nikdy nebyli členy žádného plaveckého oddílu, a plavání se tak nevěnují závodně, ale pouze rekreačně na zcela amatérské úrovni. O to je jejich dosažený výkon obdivuhodnější.

Vzdálenost 100 kilometrů závodníci pokořili plaveckým způsobem prsa za 41 hodin a 58 minut. Při mezičase dokázali zdolat za 24 hodin vzdálenost 55 kilometrů a 700 metrů.

Nejmladším účastníkem štafety byla Marie Bělíková, které bylo v den konání akce 9 let, 1 měsíc a 22 dní. Nejrychlejším plavcem ve štafetě byl Michal Vorschnaider.

Na vytvoření českého rekordu se podíleli: Michal Vorschnaider, Marie Bělíková, Michal Bělík, Thea Mullerová, Johanka Janoušková, Lenka Šašková, Barbora Suchá, Lucie Živná, Jiří Rejzek, Ondřej Sommr, Jan Contreras, Tomáš Černý, Jan Liška, Nikola Procházková, Adéla Humlová, Julie Stašková, Natálie Kozáková, Adam Huňáček, Nela Zikmundová, Michala Kartýsková, Jan Perk, Daniela Potůčková, Tereza Hanzlíková a Luciana Skočilová.

Akce se uskutečnila již tradičně v plaveckém bazénu SK Radbuza Plzeň, kde vedení sportovního klubu vytrvalostním plavcům vychází maximálně vstříc. Rekordní pokus se konal za podpory nadace 700 let města Plzně a městského obvodu Plzeň 3.

Příští rok se plavecká škola opět zaměří především na plavání nejmladší skupiny plavců, která se pokusí získat další dva české rekordy ve štafetovém plavání na 100 km. Plánován je také pokus uspořádat největší a doposud nejdelší plaveckou štafetu, která se kdy na území České republiky konala. Tato štafeta se poplave téměř celý týden.