Národní tým juniorů absolvoval včera v Hustopečích dvě tréninkové jednotky a poté se přesunul do Bratislavy, kde ho dnes a zítra čekají dva přípravné zápasy se stejně starým slovenským výběrem.

Plzeňský Talent budou v těchto dvou utkáních reprezentovat brankář Filip Herajt, pravá spojka David Bičiště a levé křídlo Ondřej Šafránek.

V nominaci byli původně také další házenkáři Plzně Jakub Tonar a Martin Rom, ty ale připravilo o český reprezentační dres zranění.

Pro juniory budou zápasy proti Slovensku poslední letošní přípravu na dubnovou kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy. Na ni navážou v lednu tři zápasy ve Švýcarsku. Češi mají v kvalifikační skupině, která se bude hrát v Praze, Nizozemsko, Rakousko a Turecko. Na závěrečný turnaj postoupí jen vítěz.

„Proti Slovákům se budeme snažit podat co nejlepší týmový výkon, abychom se někam posunuli a něco nám to dalo. Teď musíme udělat všechno pro to, abychom zvládli kvalifikaci a postoupili na mistrovství Evropy," má jasný cíl brankář Filip Herajt.

„Proti Slovensku jsem nehrál tolik zápasů jako ostatní kluci z týmu, protože při předchozích vzájemných utkáních jsem byl nemocný. Ale většinu protihráčů znám a budu se snažit pochytat co nejvíc střel, abych byl prospěšný týmu," plánuje gólman Talentu.

„V mezinárodních zápasech je všechno na vyšší úrovni, tak doufám, že nebudu odjíždět z kempu se sklopenou hlavou," dodal Herajt.

Trenérem českého juniorského výběru je kouč starších dorostenců Talentu Plzeň Michal Tonar. „Navážeme na listopadové soustředění, kdy jsme zkoušeli nové věci, které bychom rádi hráli. Je třeba si je vyzkoušet i v mezistátním utkání. Jako hlavní však vidím zabudování nových hráčů, kteří ještě nemají žádný start za juniorskou, ale ani dorosteneckou reprezentaci. Půjde o hledání optimální sestavy," uvedl bývalý český reprezentant.