Po medailových žních z červencového mistrovství republiky žáků a kadetů (dvakrát zlato a jednou stříbro) se trojice mladých golfistů prosadila i na prestižní sérii Národní golfové tour mládeže, která byla zakončena minulý víkend.

Jedná se o čtyři dvoudenní turnaje a turnaj masters, na který se kvalifikuje po deseti nejlepších hráčích z každé kategorie.

Turnaje probíhají po celou golfovou sezonu, takže výsledky na nich dosažené a konečné umístění vypovídají nejlépe o celosezonní výkonnosti jednotlivých hráčů.

Do závěrečného turnaje vstupovala trojice z Dýšiny díky vyrovnaným výkonům v základní části z medailových pozic. Na velmi obtížném hřišti v Kynžvartu podali všichni tři výborné výkony – Dan Hlaváček a Lukáš Janda skončili druzí a Petr Hrubý třetí.

Díky těmto výsledkům si všichni tři zajistili shodně v konečném součtu celkové druhé místo a rozšířili tím medailovou sbírku z loňského roku. Potvrdili tím nejen vysokou kvalitu své hry a tréninkové píle, ale také úspěšný výsledek systematické práce celého tréninkového centra mládeže Golf Parku Plzeň.

Dana Hlaváčka, Lukáše Jandu i Petra Hrubého zdobí v letošní sezoně nejen individuální úspěchy, ale všichni tři pomohli výrazným způsobem také k medailových umístěním v soutěži družstev.

Mladí reprezentanti z Golf Parku Plzeň-Dýšina vybojovali mistrovský titul v kategorii do šestnácti let, stříbrné medaile v kategorii do čtrnácti.

Podíleli se rovněž na postupu celku mužů do nejvyšší soutěže, extraligy družstev.