8. ročník už probíhal bez covidových omezení, a tak na každém utkání byli v hledišti podporovatelé jednotlivých týmů a další fanoušci florbalu. Atmosféra byla vynikající. Celkem přijelo do Plzně přes 1000 účastníků a jejich fanoušci.

Nejmenší děti sportovaly v Area D. V přípravce se v dramatickém finále radovaly děti z Karlových Varů, které otočily zápas s Tatranem Střešovice. Ve finále elévů to byl právě Tatran, který dokázal zvítězit nad Prague Tigers. Ve velkém finále, které hostila hala Lokomotivy, kategorii mladší žáci opanoval složený tým hráčů z Karlových Varů a Kladna. V dobře obsazené kategorii starších žáků neměl v Plzni konkurenci střešovický Tatran, který si poradil ve finále s FBC Liberec. Právě v této kategorii se radovali i domácí, týmu Gorily Plzeň se podařilo vybojovat ve starších žácích bronzové medaile. Nejlepším hráčem turnaje se stal produktivní Matúš Fiam z Tatranu Střešovice.

„Letošní ročník se povedl. Sportovní stránka měla nádherné vyvrcholení v podobě finálových zápasů, které se podobaly těm velkým, jaké hrají nejlepší hráči světa. Jsem rád, že tým dobrovolníků dokázal na halách udělat opět skvělé zázemí a všechna družstva, kterých už bylo více jak 70, byla v Plzni spokojená," řekl po Libor Bolda, organizátor turnaje a předseda klubu FBŠ Gorily Plzeň, který je rád, že Gorila láká stále nové zájemce. 

„Turnaj si nese pořád rodinnou atmosféru. Lidé mají k sobě blízko a navazují se nová přátelství. Trenéři si mohou vzájemně popovídat a děti si mohou užít naše město. Plzeň má co nabídnout," pokračuje Bolda, jenž už přemýšlel i o dalším ročníku turnaje. 

„Chceme v devátém ročníku znovu přinést vyšší kvalitu v samotné organizaci, jak to známe ze skandinávských zemí," dodal předseda klubu FBŠ Gorily Plzeň.