První soutěže v polské Gdyni se zúčastnili mladí judisté ze šestadvaceti zemí, mezi kterými hráli prim zejména junioři z Ruska a juniorky z Japonska.

Českou republiku reprezentovala osmičlenná výprava, v níž se rozhodně neztratili i plzeňští judisté Dominik Morong, Alice Matějčková a Markéta Paulusová.

První den soutěže startoval Morong, který v kategorii do 66 kg prohrál ve vyrovnaném zápase s domácím reprezentantem jediným trestem.

Druhý den soutěže byl velice úspěšný pro juniorky Judoclubu Plzeň. Studentkám plzeňského sportovního gymnázia Matějčkové v hmotnostní kategorii do 78 kg a Markétě Paulusové v kategorii nad 78 kg se podařilo vybojovat bronzové medaile.

Obě závodnice si do světového juniorského žebříčku připsaly 40 bodů.

Z výsledků – juniorky do 78 kg: 1. Lucassen (Nizozemsko), 2. Kulagová (Polsko), 3. Lesterhuis (Nizozemsko) a Matějčková (Česká rep.). Nad 78 kg: 1. Takikawa, 2. Saito (obě Japonsko), 3. Paulusová (Česká rep.) a Tymannová (Polsko).

O týden později se konal v Praze turnaj Junior European judo cup, který byl rovněž zařazen do World junior tour. Zde se představilo 391 juniorů a juniorek z pětatřiceti zemí. Z plzeňských judistek zde nastoupila jen v hmotnostní kategorii nad 78 kg studentka sportovního gymnázia Markéta Paulusová. Té se nedařilo tak úspěšně jako ve Gdyni. V prvním kole porazila rakouskou reprezentantku Hoellwart, poté v boji o semifinále nestačila na evropskou jedničku Ukrajinku Kyrychenko. V opravných bojích jí zamezila možnost bojovat o třetí příčku Němka Goschin a Paulusová tak obsadila sedmou příčku.