V této věkové kategorii se republikový šampionát pořádá jako Házenkářský desetiboj, jehož součástí jsou disciplíny: 1. utkání s osobní obranou, 2. shoot-out (jakési samostatné nájezdy), 3. utkání v házené, 4. aktivita hráčů, 5. hod míčem, 6. rychlý běh, 7. přesná střelba, 8. pětiskok, 9. překážková dráha. Desátou disciplínou, která se hodnotí samostatně, je fair-play.

Plzeňská děvčata zvítězila ve všech pěti dovednostních disciplínách, což jim zajistilo luxusní náskok před vyhodnocením herní části závěrečného turnaje, který proběhl v hale 31. ZŠ na Košutce.

„Také v herní části holky dokázaly, že výborné celoroční výsledky nebyly náhodné. A to nám chyběly Tereza Eksteinová a Tereza Poslední, které mají sádru na ruce. V prvním zápase se navíc zranily obě pivotmanky Bára Jetlebová a Simona Paulusová," dává výčet marodky svého týmu trenér mladších žákyň DHC Plzeň Tomáš Jiskra.

I přes tyto nepříjemnosti házenkářky Plzně neztratily v utkáních s normální obranou ani bod, stejně jako v soutěži trháků.

Domácí družstvo zvítězilo také v aktivitě, a tak jedinou herní disciplínou, kde přenechalo triumf soupeřkám, bylo utkání s osobní obranou. Tam obsadila Plzeň čtvrté místo.

Nejslušnějším týmem závěrečného turnaje byl vyhlášen celek z Ústí nad Labem.

„Konečných 67 bodů ze 70 možných je rekordem minimálně za posledních pět let soutěže. Obdiv patří i všem organizátorům z DHC Plzeň, kteří na přípravě pracovali několik týdnů a jejich poctivá práce se vyplatila. Turnaj a kvalita jeho organizace se pohybovaly ve zcela jiných dimenzích než na loňském mistrovství v Olomouci. Dík patří i neúnavným fanouškům, kteří tým podporují," vysekl poklonu všem zúčastněným kouč Tomáš Jiskra.

Nejužitečnější hráčkou Plzně se stala Tereza Šafaříková. Do all stars turnaje se probojovaly Anna Jiskrová, Julie Franková a Adéla Tomíšková. Individuální ocenění za vítězství v dovednostních disciplínách obdržely Tereza Bušauerová (3x), Denisa Franzová (2x) a Anna Jiskrová.

Branky DHC Plzeň: Sedláková 19, Franková a Šmrhová 14, Bušauerová 13, Franzová 12, Oravcová 8, Tomíšková 6, Bláhová, Jetlebová a Vodičková 3. V brance se střídaly Jiskrová a Šafaříková.

Konečné pořadí: 1. DHC Plzeň 67 bodů, 2. Háje Praha 53, 3. Ivančice 45, 4. Spartak Ústí n. L. 41, 5. Sokol Žirovnice 37, 6. Sokol Písek 28, 7. P.E.M.A. Opava 18.