Udržet tento post však bude velmi náročné. „Pokusíme se podzimní třetí příčku uhájit, ale víme, že nás čeká nelehký úkol. Sice jsme během zimy získali talentované křídlo Petra Linharta z pražské Sparty, ale ten bude společně s Romanem Bečvářem, Petrem Vinkelhöferem a Jiřím Cviklem dostávat přednost spíše v extraligovém A týmu,“ uvedl Pavel Čejka, trenér Lokomotivy Plzeň SCM.

Týmu se před nedělním zápasem v Sezimově Ústí nevyhnula zranění. „S ramenem má problémy Cvikl, mimo hru je zatím Luboš Knakal, který se zranil při testování sportovních center mládeže v Karviné. Takže to vypadá, že dát dohromady sestavu bude dost obtížné,“ byl si vědom Čejka.

Dalším hráčem, který bude v několika utkáních Lokomotivě chybět, bude Pavel Schut. „Vedení klubu mu umožnilo hostování v prvoligové Slavii VŠ Plzeň, která má velké problémy a v tabulce je poslední. Měl by jim pomoci k záchraně soutěže, ale několik zápasů jistě odehraje i za náš tým,“ upřesnil Čejka.

„Svoji roli může sehrát i to, že nás čeká více zápasů na hřišti soupeře. Hrajeme šestkrát venku a pětkrát doma,“ vysvětloval plzeňský kouč.

Jedna zpráva ho ale potěšila. „Michal Pich byl na základě výkonů na testování sportovních center zařazen do juniorské reprezentace,“ dodal trenér Čejka.