„Není to ještě stoprocentní,“ říká Vítězslav Vostatek, jeden ze členů organizačního výboru. „Osmnáctého září to musí na svém jednání schválit výbor Českého atletického svazu. Ale vše je na dobré cestě,“ usmívá se Vostatek.

Vedle Plzně se o pořadatelství ucházejí ještě Praha a Brno. „Na Moravě byl republikový šampionát letos, v Praze minulý rok. To by mělo hovořit v náš prospěch. Stejně tak i to, že v Plzni jsou vynikající diváci a je zde skvělé zázemí,“ vyjmenovává Vítězslav Vostatek přednosti Plzně.

Pořadatelství s sebou však přináší i řadu problémů. „Je třeba opravit povrch na atletické dráze, na mnoha místech už je doslova vydřený. Též doskočiště již neodpovídají normám. Bude hodně záležet na tom, zda se nám podaří sehnat sponzory a kolik prostředků poskytne město. Věřím ale, že nám všichni vyjdou maximálně vstříc a mistrovství ČR se v červenci 2008 v Plzni uskuteční,“ je přesvědčen František Janeček, sekretář a předseda soutěžní komise Plzeňského atletického svazu. „Bude to svátek atletiky, diváci uvidí všechny české hvězdy,“ dodává Janeček.

Právě František Janeček by mohl být ředitelem republikového šampionátu. „Přála bych si to. Pan Janeček je totiž člověk, který má nejvíce zkušeností,“ tvrdí Pavlína Vostatková, výkonná ředitelka AK Škoda Plzeň.