Neobvyklé odpoledne zažili malí plavci od 8 do 12 let z PK Slávia VŠ Plzeň. Ve středu totiž absolvovali dvouhodinový trénink s olympioničkou a nejlepší českou plavkyní Barborou Závadovou a republikovým mistrem Janem Šeflem. Akce swim clinic Barbory Závadové proběhla v bazénu na Lochotíně.

Špičkoví čeští plavci jim vysvětlovali techniky plavání či odpovídali na jejich dotazy. „Bavilo mě to, protože děti byly nadšené. Překvapilo mě, že věděly poměrně hodně věcí," řekl na konci akce Šefl.

Ve vodě poslouchalo pokyny kolem 60 dětí. Byl mezi nimi nějaký velký talent? „ Neměl jsem možnost sledovat jednotlivé děti. Tato akce k tomu nebyla směřována, byla zaměřena k tomu, aby děti viděly, jak plaveme my a jaká cvičení používáme," vysvětlil Šefl.

Nadšení neskrývala ani patronka akce Barbora Závadová. „Bylo to super. Dětem se to líbilo. Překvapilo mě, že o mně věděly hodně. Psala jsem, ať se trochu připraví, ale že toho budou vědět tolik, jsem nečekala. Mám radost, že se zajímají, a hlavně, že byly ve vodě šikovné," těšilo Závadovou.