Mistr začal sezonu vítězstvím

Plzeňsko – Mistrovsky začali novou sezonu národní házenkáři Plzně-Újezda, v neděli zvítězili v Nezvěsticích 20:14.

6.9.2012

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Ivan Tafat

Dva body do tabulky si připsal rovněž Tymákov, zatímco úřadující vicemistři z Nýřan jen remizovali v Čakovicích.

Avia Čakovice – Dioss Nýřany 18:18 (9:10)

Kouč Diossu Zdeněk Koranda nemohl být s úvodním mistrovským vystoupením svých svěřenců v nové sezoně spokojen. „Čakovice mívaly v lize určitě silnější tým," pravil. „Jednoznačně jsme bod ztratili," dodal.

Nýřanští přitom prakticky po celé utkání vedli. „Jenže soupeři se vždy brankově dotáhli. A v koncovce jsme vyrobili chybu a domácí skóre srovnali," popsal Koranda nedělní duel.

Nýřany: Brož, Mužík – Liška, Vácha, Volek, Vurm – Brada 8, Tausche 6, Danielka 2, Gabriel 1, Wisura 1, A. Faifr, J. Faifr.

Sokol Nezvěstice – TJ Plzeň-Újezd 14:20 (9:9)

První půle zápasu byla vyrovnaná. „A ještě ve 40. minutě byl stav jen 14:16," uvedl trenér Nezvěstic Pavel Šilhánek. „Jenže posledních patnáct minut jsme nedali ani gól," posteskl si. „Navrch měla zkušenost plzeňských hráčů. My jsme v posledních minutách příliš chvátali a nedávali jsme branky. Zatímco hostující hráči zkušeně drželi balon a hráli to, co potřebovali," pravil Šilhánek.

V sestavě vítězů se představila dvojice bratrů Počáteckých. „Petr k nám přišel na hostování z Blovic," vysvětlil trenér Újezda Jaroslav Bešta.

„První poločas byl z naší strany hodně nervózní, naši hru držel výborným výkonem jen Jahoda. Po poločase se už přidal celý tým, odskočili jsme na tři branky, a to rozhodlo. Rozdíl ve skóre je pro domácí ale až příliš krutý," konstatoval Bešta.

Nezvěstice: Žežulka, Benda – T. Šilhánek, Bažant, Hora, Krásný – L. Šilhánek 6, Nachtmann 3, Koc 5, Mareš, Petrák.

Újezd: Špaček – Petr Počátecký, Pavel Počátecký, Šilhánek, Korb – Titl 6, Jahoda 9, Sedlák 3, Tříska 2.

Sokol Tymákov – Opatovice n. L. 16:12 (8:7)

Zejména v první půli to byl hodně tvrdý duel.

„Jiskřilo se hlavně v obraně," přiblížil úvodní duel domácí trenér Vladimír Šmíd.

„Po přestávce jsme soupeři gólově odskočili a zápas dovedli k úspěchu. Byl to ale boj o každý míč, na obou stranách bylo ve hře hodně chyb," uzavřel Šilhánek.

Tymákov: Majer, Šrail – D. Šmíd, Benedikt, Hoblík, Zborník – L. Kroft 5, T. Šmíd 4, Tlustý 5, Žilák 2, R. Kroft, Šefl.

Ostatní výsledky: Sokol Krčín – TJ Stará Ves n.Ondř. 17:15 (8:8), SK Studénka – Sokol Svinov 20:18 (9:9), 1. NH Brno – SSK Vítkovice 16:10 (9:6).

Autor: Karel Popel

6.9.2012 VSTUP DO DISKUSE

Politika je živila, musí se poohlédnout jinde

Tomáš Mertl se stal potřetí otcem.

Hokejový útočník Tomáš Mertl se stal potřetí otcem

Na volby vyrazil Plzeňan trabantem

Plzeň - Josef Odehnal dostal automobil v roce 1995 od své tchyně.

DOTYK.CZ

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.