Plzeňané byli před sobotním klání s mistrovskou Vlašimí v nelichotivé situaci. Po prohře v Pardubicích museli bodovat naplno, a to proti nejlepšímu celku základní části. Díky brankám Slance a Malého se ale po utkání mohli radovat z nečekané výhry.

HBC Plzeň – HBT Vlašim 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 26. Slanec (Krpal), 45. Malý. Rozhodčí: Koskuba, Pečený. Vyloučení: 9:7. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 90. Střely na branku: 17:23.

V první třetině se toho dlouho moc zajímavého nedělo, jelikož oba týmy začali poměrně opatrně, šance se rodily jen při přesilových hrách.

Po přestávce zahrozili nejprve domácí, a to paradoxně při vlastním oslabení. Ondřej Malý utekl po pravé straně, ale jeho střela zápěstím branku netrefila. Mečouni převzali iniciativu, Malý sice při přesilové hře nedokázal doklepnout míček do branky, Michal Slanec ale chvíli po jejím konci zamířil přesně do pravého horního rohu branky hostů.

Vlašim vrhla v závěrečné části hry všechny síly do útoku a měla k dispozici i několik přesilových her, ale změnit stav nedokázala. V závěru už Středočechům nezbývalo nic jiného, než zkusit hru bez brankáře. Aktivní Malý ale dokázal vystoupit do středního pásma za Duškem a klepnutím do hole jej přiměl poslat si míček do vlastní opuštěné branky.

„Už zápas v základní části proti Vlašimi jsme neodehráli špatně. Na soupeře jsme se teď trochu víc připravili, měli jsme více štěstí a i přes řadu oslabení jsme utkání zvládli. Tým zabojoval a zůstáváme ve hře o postup do semifinále. Těšíme se na příští sobotu, protože Pardubicím máme co vracet," uvedl po utkání trenér HBC Josef Kadaně.

Plzeň: Marek – J. Benedikt, Vágner, Slanec, Kavalír, Edl, Němec, Hofmeister – Malý, Krch, Pejchar, O. Kejř, J. Kejř, Krpal, Krásný, O. Benedikt, Valenta, Gřonka, Pravda, Polívka, Tůma.