Na tenisových kurtech TK Slavie Plzeň se v úterý rozhořely boje o titul českého halového šampiona v kategorii mužů a hned první den hlavní soutěže přinesl překvapení na úkor favoritů.

Turnajová trojka Václav Šafránek (TK AGROFERT Prostějov) podlehl v prvním kole nenasazenému Tomáši Musilovi (Severočeská tenisová o. s.) 6:7 (6), 6:3 a 4:6.

Ve dvouhře v Plzni už skončil také šestý nasazený Zdeněk Kolář (TK AGROFERT Prostějov), který nestačil na Lukáše Jedličku (LTC Modřany 2005) rovněž ve třech setech 6:1, 3:6 a 2:6.

Dva největší adepti na zisk titulu naopak svoji roli favoritů zvládli. Nejvýše nasazený Marek Michalička (TK Sparta Praha) porazil Stanislava Nebojsu (Jiskra Otrokovice) 6:0, 7:6 a dlouho se na kurtu nezdržela turnajová dvojka Jan Hernych (I. ČLTK Praha), který si s Petrem Makrlíkem (1. Východočeská Tenisová) poradil hladce 6:1, 6:2.

„Co jsem měl možnost sledovat, tak první dva nasazení hráči Michalička a Hernych jsou o půl třídy lepší než ostatní," všiml si ředitel šampionátu Jiří Kovářík st.

Jediného zástupce měl v hlavní soutěži Plzeňský kraj. Teprve šestnáctiletý tenista Dominik Langmajer z pořádajícího TK Slavia Plzeň podlehl v 1. kole o 28 let staršímu Lukáši Vojtěchovskému (LTK Liberec) 6:7 (3), 1:6.

„Bylo vidět, na které straně je zkušenost. V tie-breaku prvního setu udělal Langmajer dvojchybu, což je taková daň tomu jeho mládí," uvedl Jiří Kovářík.