Házenkář Talentu Plzeň Michal Tonar kousal porážku 29:30 s Karvinou, která si těsným vítězstvím zajistila mistrovský titul v extralize. Na Plzeň zbylo stříbro. „Přišla plná hala, za což bych chtěl fanouškům moc poděkovat. Nenechali nás v tom, dá se říct, ani za rozhodnutého stavu série 0:2. Věřili nám a za to jsem jim hodně vděčný. O to více nás mrzí, že jsme nevyhráli,“ říkal nejlepší střelec čtvrtého finálového utkání.

Letošní stříbro je tedy větším zklamáním než to loňské?
Asi jo. Hnala nás plná hala, druhý poločas jsme se už dostali do vedení a byli na koni. Věřili jsme, že je v našich silách vyhrát, ale pak se bohužel stanou taková rozhodnutí… To nás srazí do kolen a otáčet skóre stojí hodně sil. Ty nám v závěru chyběly.

Byla Karviná o ten gól lepší?
V play-off už rozhodují maličkosti. Karviná je mužstvo pro play-off, což ukázala v minulosti několikrát za sebou. Vypadá to, že teď budou zase dominovat. Posílili o zkušené hráče. Hlavně ale v play-off vytáhli svoje eso z rukávu v podobě hry sedmi proti šesti. V Čechách na to nejsme zvyklí a až s námi měli trošku problémy, protože jsme je donutili na to reagovat. Těžko se to brání. Bohužel jsme je moc za to netrestali, protože mockrát jsme netrefili prázdnou branku, čímž jsme jednoduše přišli o balon, což nás v klíčových momentech sráželo.

Prohrávali jste 6:12, otočili jste to na 23:22, ale nakonec prohráli.
Na začátku jsme se věnovali jiným věcem než házené. Byly nějaké zákroky za hranicí jak z jejich strany, tak i od nás. Rozhodčí je nějakým způsobem ohodnotili. Pak jsme začali hrát a Karviná měla problémy. Drželi jsme se pořád na dostřel a ve druhé půli jsme věřili ve výhru. Bohužel jsme zase druzí.

Můžete bilancovat sezonu?
Možná toho budu schopný až po pár dnech. Myslím si ale, že to byla opět úspěšná sezona. Po dvaceti letech jsme vyhráli Český pohár, dostali jsme se opět do finále a byli blízko zlata. Převažuje zklamání, ale časem sezonu oceníme.