Narodila se v Bruntále, ale potom se s rodinou přestěhovala do Kařezu u Rokycan a několik let hájila barvy TJ Sokol SG Plzeň-Petřín.

V neděli na stadionu ve Skvrňanech potvrdila Mezuliáníková v závodu na 800 m roli favoritky. Na její zrychlení po 300 metrech žádná ze soupeřek nedokázala ani ve druhém okruhu zareagovat a závodnice pražského Olympu zvítězila v čase 2:07,74 min.

„Posledních pár závodů se mi moc nepovedlo. V Plzni se mi ale běželo dobře, což je pro mě příjemným překvapením," těšilo v cíli třiadvacetiletou atletku.

Titul z Plzně je pro ni úplně prvním v kategorii dospělých pod otevřeným nebem. „Je to super pocit. Závody v minulých letech se mi nepovedly, takže jsem moc spokojená," přiznala Mezuliáníková.

V neděli na stadionu poměrně dost foukalo, ale i s tím si vítězka poradila. „Samozřejmě to závodníky trošku zpomaluje, ale neřekla jsem si v průběhu závodu stop, tady je vítr. To opravdu ne," smála se Diana Mezuliáníková.

Výbornou atmosféru na stadionu ve Skvrňanech si čerstvá šampionka užívala. „Bylo to skvělé, přišlo hodně lidí. Nový stadion je nádherný," chválila pořadatele.

Moc času na odpočinek teď nemá. „V pátek odlétám na světovou univerziádu do Jižní Koreje, kde mě 10. července čekají rozběhy na 1500 metrů," dodala Mezuliáníková.