Sedmnáctiletá rodačka z Přerova žijící od čtyř let v Uzwilu u St. Gallenu porazila v nedělním finále Kiru Matushkinovou z Ruska 7:6 a 6:2.

„Byl to těžký zápas. Hrála jsem jednou finále úrovně pět, toto je dvojka. Po čtyřech letech ve finále, takže jsem byla hodně nervózní. Soupeřka dělala málo chyb, ale myslím si, že jsem zápas dobře zvládla. Vítězství si cením, protože jsem po zranění dlouho nehrála a těžko jsem se do toho dostávala,“ řekla perfektní češtinou Karolína Kozáková.

Její účast v Plzni byla příležitostí vidět se s rodinou. „Je to tady pěkné. Česko je mým druhým domovem. Měla jsem tady babičku, sestru, neteře, takže se mohly na mě podívat,“ potěšilo tenistku, která má švýcarské i české občanství.

Lukáš Janoušek se stal halovým mistrem ČR dorostu.
Janoušek má dorostenecký titul a sní o tom, že jednou vyhraje Wimbledon

Šestnáctiletý Joel Schwärzler z Rakouska vyhrál ve finále nad Čechem Vojtěchem Petrem 2:6, 6:4 a 6:2. Rakušan ovládl s Číňanem Ye Hongyu i sobotní čtyřhru. „Jsem šťastný. Nemohu mluvit… Byl to neuvěřitelný víkend. Doufám, že takto budu pokračovat,“ uvedl bezprostředně po finále dvouhry Schwärzler.

„Začátek se mi nepovedl, protože jsem zvolil špatnou taktiku. Od druhého setu jsem hrál jinak, fungovalo to a vyhrával jsem dlouhé výměny,“ prohlásil.

Na archivním snímku EX Plzeň Babolat Cup 2019.
Domácí tenisté vypadli, jedničky turnaje pokračují