Hned dvě prvenství získala tenistka Andrea Hlaváčková. Stříbrná medailistka z olympijských her v Londýně se stala královnou sportovců v Plzni a v Plzeňském kraji.

Kvůli účasti na turnaji v americkém Charlestonu se nemohla slavnostního večera zúčastnit, přítomné v sále ale pozdravila prostřednictvím videoklipu.

„Jsem opravdu nadšená a musím přiznat, že i trošku překvapená," svěřila se z velké obrazovky nová královna plzeňského sportu.

„Vím, jak se plzeňským sportovcům loni dařilo, hlavně v týmových soutěžích, takže si ocenění v obou kategoriích velmi vážím," okomentovala na dálku svoje umístění v anketě Nejúspěšnější sportovec Plzně a Plzeňského kraje sympatická blondýnka.

Cenu za ni převzal na pódiu Měšťanské besedy její otec Jan Hlaváček, vrchní sládek Plzeňského Prazdroje.

„Je to nádherný pocit, když se vašemu dítěti něco takového povede. Taková ocenění jsou na sportu ta nejhezčí," svěřil se právem pyšný otec.

Andrea Hlaváčková vystřídala na trůnu plzeňských sportovců vítěze předchozího ročníku ankety, kapitána fotbalistů FC Viktorie Plzeň Pavla Horvátha. Ani on ale v pátek večer nepřišel zkrátka.

Pavel Horváth vyhrál kategorii Osobnost roku plzeňského sportu a obhájil rovněž prvenství v anketě Sportovní hvězda čtenářů Plzeňského deníku, kterou vyhrál s velkým náskokem před kapitánem hokejistů Škody Plzeň Martinem Strakou a spoluhráčem Vladimírem Daridou.

Pavel Horváth se kvůli nachlazení a přípravě na důležitý nedělní zápas s Teplicemi slavnostního večera nezúčastnil, ceny za něj převzal sportovní a technický manažer Viktorie Pavel Kuka.

Největší aplaus sklidil vítěz kategorie Trenér roku, kouč fotbalistů Viktorie Plzeň Pavel Vrba. Úspěšný trenér, který vytáhl svůj tým mezi českou elitu a získal si s Viktorií velký respekt ve fotbalové Evropě, si vychutnával dlouhotrvající potlesk.

Na otázku moderátora večera televizního komentátora Štěpána Škorpila, zda někdy zažil mimo fotbal podobný potlesk, pohotově odvětil: „Jednou ano, na svatbě, když jsem si bral manželku."

Úspěšný kouč se během večera vrátil na pódium ještě jednou, když společně se zástupcem kapitána Davidem Limberským přebíral cenu pro nejlepší sportovní kolektiv za rok 2012, kterým se stali právě fotbalisté FC Viktorie Plzeň.

Zaplněný sál Měšťanské besedy tleskal i dalším výrazným osobnostem plzeňského sportu. Štěpán Škorpil pozval na pódium i Kateřinu Emmons, která se s manželem Mattem připravuje na příchod druhého potomka.

Potlesk celého sálu si sympatická Plzeňanka vysloužila poté, co oznámila, že se s celou rodinou přestěhovala ze Spojených států do Plzně. „Plzeň je Plzeň. Věřím, že už tady budeme žít napořád," roztleskala Kateřina Emmons publikum, v kterém seděli zástupci vedení Plzeňského kraje i města v čele s primátorem Martinem Baxou.

Diváci aplaudovali také bronzové medailistce z olympijských her v Londýně, sportovní střelkyni SKP Rapid Plzeň Adéle Sýkorové. Rodačka ze Zlína si získala diváky v sále, když prozradila, komu bude fandit ve finále hokejové extraligy.

„Narodila jsem se ve Zlíně, ale teď jsem v Plzni a budu držet palce Škodovce," prohlásila studentka Západočeské univerzity v Plzni.

Mezi plzeňské sportovní legendy byli uvedeni dva bývalí vynikající sportovci, fotbalový brankář Josef Čaloun a hokejový obránce Milan Kajkl.

Vyhlášeni byli také nejlepší sportovci v kategorii juniorů v Plzni i Plzeňském kraji.