„Mělník vnímám jako bojovný tým a zejména doma velmi nepříjemný. V jejich domácí hale se nehraje lehko. My však nebudeme koukat ani tak na Mělník, ale hlavně na naše výkony. Budeme se připravovat sami na sebe a pokud k tomu přistoupíme tak, jak máme, a kluci se dobře nastaví v hlavách, naší kvalitou tu sérii co nejdříve ukončíme a postoupíme do semifinále,“ řekl klubovému webu trenér Plzně Marek Kopecký.

První zápas je na programu ve středu od 20 hodin v Plzni.

Interobal je favoritem na zisk titulu, v kádru má kromě obou gólmanů dvě čtyřky reprezentantů z českého a slovenského národního týmu. Tomu odpovídá bilance po základní části 140 vstřelených a 40 inkasovaných branek. „140 vstřelených gólů je pěkné číslo. Navíc pokud to znamená nejlepší útok v lize. Druhá nejlepší obrana v lize a 40 inkasovaných gólů – s tím jsem také spokojen, ale v té obranné fázi máme ještě na čem pracovat. K dokonalosti mi tam pořád něco chybí. Jsme ofenzivně založený tým, ale defenziva bude ty těžké bitvy v play-off rozhodovat,“ je přesvědčen Kopecký.

Plzeňský fotbalista Adriel Ba Loua se raduje z gólu do sítě Jablonce.
Ba Loua střílí góly, ale trenér Guľa jich po něm chce ještě víc

Čtyřiačtyřicetiletý trenér se vrátil ke skončené základní části. „Vzhledem k pandemické situaci to byla asi nejnáročnější základní část. Prošli jsme si obdobím, které bylo náročné jak fyzicky, tak psychicky. Všechny týmy musely projít velmi těžkou zkouškou a popraly se s tím, jak nejlépe mohly. Co se týče našeho týmu, tak nastavené cíle z úvodu sezony jsme splnili možná i nad očekávání. Z tohohle pohledu musíme být spokojení,“ uzavřel Marek Kopecký.

Čtvrtfinále

Interobal vs. Olympik

Vzájemné zápasy v sezoně:

4:3 a 9:2.

1. zápas: Plzeň – Mělník (ST 21. dubna, 20:00, živě Hbb TV)

2. zápas: Mělník – Plzeň (PO 26. dubna, 20:00)

3. zápas: Plzeň – Mělník (ST 28. dubna, 20:00, živě Hbb TV)

4. zápas: Mělník – Plzeň

5. zápas: Plzeň – Mělník (živě Hbb TV)

Další čtvrtfinálové dvojice:

FK Chrudim – FTZS Liberec

Svarog Teplice – Helas Brno

Sparta Praha – SK Slavia Praha