Osobáky a zlaté placky si zajistila v dálce a v trojskoku. Třetí místo přidala ze štafety 4x100 metrů. Dvě zlata získaly i běžkyně Simona Vrzalová (obě v individuálním závodě), Marcela Pírková a Martina Hofmanová (ve štafetě a v individuálním závodě). „Nevím, jestli se cítím jako hrdinka šampionátu, ale je to úžasný pocit. Medailová sbírka zní skvěle, obzvlášť když jsem ještě juniorka,“ svěřila se Linda Suchá.

První zlatou medaili vyhrála v sobotní dálce. Před závodem jí v republikových tabulkách patřila čtvrtá příčka, ale papírové předpoklady se naštěstí nevyplnily. Suché vyšel hned druhý skok – 643 centimetrů, který se nakonec ukázal jako vítězný. „Bylo skvělé, že se mi skok povedl hned ve druhém pokusu. Holky ale skákaly úžasně, takže jsem se bála až do konce, že mě ještě přeskočí,“ přiznala sympatická atletka.

Ilustrační foto
Hokejoví Indiáni hrají v Českých Budějovicích

A když dotírající soupeřka Jana Novotná dolétla v posledním pokusu na hranici 635 cm, šla Suchá do svého posledního skoku s vědomím mistryně ČR. „Je skvělé skákat s pocitem, že jste mistryně,“ popsala Linda Suchá.

Posledním pokusem si vylepšila osobní rekord na 645 centimetrů. „Byl to skvělý skok, ale trochu jsem doufala v 650. Vloni jsem skočila s větrem 643, ale teď jsem dokázala 645 proti větru,“ řekla členka Akademie individuálních sportů Plzeňského kraje.

Skokem 645 cm se dostala na desáté místo historických republikových tabulek v dálce žen. „Je to úžasné. Slyšela jsem, že jsem se dostala před Kateřinu Cachovou. Těší mě být v tabulce před takovým skvělým jménem,“ uvedla Suchá.

„Doufám, že to nebyl můj poslední titul a že je to teprve začátek,“ dodala atletka plzeňské Škody.

Linda Suchá vyhrála i nedělní závod trojskokanek. Také v osobním rekordu, protože 13,17 metru vylepšila na 13,35 m. „Jsem šťastná, že jsem vyhrála, ale představovala bych si méně křížků,“ pověděla Suchá.

Ondřej Mihálik.
Nepřál jsem si zápas v Alkmaaru, říká jeho bývalý hráč Mihálik

Přešlápla totiž v prvních dvou pokusech a medaili zachraňovala v tom třetím, aby mohla postoupit do užšího finále. „Do třetího pokusu jsem šla s vědomím dát si pozor na prkno. Začínám si skoro zvykat, protože přešlapy se mi stávají často,“ kála se republiková mistryně.

Zlatý a zároveň rekordní byl čtvrtý pokus – 13,35 metru. „Vítězný skok se mi povedl, ale myslím si, že jsem měla na mnohem víc,“ nešetřila sebekritikou Suchá.

Její poslední dva pokusy, stejně jako první dva, byly neplatné. Nicméně skokem 13,35 metru se zařadila na deváté místo historických tabulek v ČR. „Doufám, že se moje výkony budou ještě zlepšovat,“ uzavřela Linda Suchá.