Čtvrtfinále hrané na dva vítězné zápasy začnou plzeňští hokejbalisté v sobotu od 15 hodin na hřišti Ústí, o den později se představí od 14 hodin v hale na Košutce. Případné třetí utkání se odehraje ve středu na severu Čech.

„Ze soupeřů, kteří přicházeli v úvahu, jde asi pro nás o „nejlepší“ variantu. Přesto nás čeká těžký protivník, s nímž jsme na podzim prohráli, i když jsme tehdy nebyli kompletní. Důležité je, abychom hráli zodpovědně, jak jsme hráli po pauze, kdy jsme doháněli podzimní ztrátu. Pak můžeme pomýšlet úspěch,“ je si vědom trenér Plzně Josef Kadaně.

Poslední zápas před play-off Mečouni nezvládli, když prohráli s Dobřany těsně 2:3.

Joel Kayamba v utkání proti Příbrami.
Viktorián Kayamba na Euru fandí Česku, i když má známé v týmu Francie

„Pošetřili jsme v zápase některé hráče, které jsme chtěli mít připravené na play-off. Nehráli prakticky čtyři hráči z prvních dvou lajn. Přece jenom nám už o nic nešlo. Teda maximálně jsme se mohli v tabulce posunout vpřed a šli bychom na Pardubice, vyřazovací boje jsme ale měli již jisté. Přesto jsme i tak měli na to zvítězit, soupeře jsme přestříleli, ale koncovka z naší strany nebyla dobrá,“ vysvětluje plzeňský lodivod, který byl v utkání s Dobřany překvapivě na tribuně. Zápas odtrénoval jeho asistent Stanislav Kastner.

„Chtěl jsem ho nechat vést jeden zápas v letošní sezoně, aby si to aspoň jednou vyzkoušel předtím, než tým převezme místo mě,“ prozrazuje předseda klubu Josef Kadaně, který se po sezoně skončí u A týmu a bude trénovat mladší žáky.