Střelnici si před vlastními fanoušky otevřeli v sobotu hokejbalisté Plzně. Do západočeské metropole zavítal trápící se Most, který schytal od aktivně hrajících mečounů desetigólový debakl.

Od začátku zápasu bylo patrné, kdo bude udávat tón duelu. Domácí se vrhali střemhlav dopředu a neúnavně bušili na svatyni mosteckého gólmana Svobody.

Hostující brankář kapituloval poprvé po devíti minutách hry. Valenta nahodil míček z větší dálky směrem na branku, který překvapivě skončil až za zády Svobody.

Gólové hody se rázem odšpuntovaly. Na další dva zásahy Plzně zareagoval sice bleskově Popluhár, ale domácí tým nepolevil.

Po změně stran pokračoval ve své aktivní hře a přidával další góly. Náskok mečounů se zvyšoval a otázkou pouze bylo, zda padne magická desítka.

Minutu před koncem rozlouskl otázku Kunzmann, který zakulatil výsledek zápasu na konečných 10:3.

„Hráli jsme s velkou chutí, čemuž odpovídá konečný výsledek. Je vidět, že hrajeme nyní ve velké pohodě a snad na to navážeme i ve zbylých dvou domácích utkáních,“ hodnotil duel spokojený trenér Plzně Josef Kadaně.

HBC Plzeň – HBC Most 10:3 (3:1, 3:1, 4:1)

Branky: 9. Valenta, 11. a 18. Kejř, 13. T. Ulč, 18. Hanuš, 24. Roušal, 36. a 44. Kunzmann, 39. J. Benedikt, 43. Vobruba – 13. Popluhár, 21. Chyba, 41. Chytrý.

Sestava Plzně: Kráčina – O. Benedikt, Hanuš, Pokorný, Šmucer, T. Ulč, Vágner – J. Benedikt, Kejř, Kunzmann, Lokajíček, Majer, Průcha, Roušal, Švarc, D. Ulč, Valenta, Vobruba.

Na trojnásobného mistra narazili v sobotu hokejbalisté Dobřan. Pražský Kert potvrzoval na jihu Plzeňska od prvních minut roli favorita a směřoval za vítězstvím.

Pražané se ujali rychle tříbrankového náskoku. Domácí Remiáš sice povedenou pumelicí vrátil Dobřany do hry, ale hosté naplno rozbalili své umění ve druhé části, kdy dalšími čtyřmi brankami odskočili na rozhodující rozdíl.

„Hosté nám uštědřili lekci v mnoha atributech, rozdílná kvalita je znát. Musíme to brát jako cennou zkušenost a jít dál. Čekají nás ještě na podzim dva těžcí soupeři, s nimiž si to chceme rozdat v otevřené bitvě a uvidíme, na co to bude stačit,“ řekl lodivod Dobřan Václav Šlehofer starší.

Snack Dobřany – Kert Praha 3:8 (1:3, 1:4, 1:1)

Branky: 14. a 39. Remiáš, 25. V. Šlehofer ml. – 3. Zvonek, 8. Fejfar, 11. Postulka, 18. a 35. Vaniš, 19. Wróbel, 26. Dejneka, 30. J. Kruček.

Sestava Dobřan: Jásek (od 43. Hrubý) – Málek, O. Šlehofer, Bárta, V. Šlehofer ml., Jánský, Duchek, J. Kovářík, D. Kovářík, Vaníček, Toman, Čech, Neumaier, Remiáš, Kobr, Brtník.

V dalším kole se fanoušci mohou těšit na ostrou bitvu. Plzeňští mečouni přivítají v sobotu v hale na Košutce právě nováčka z Dobřan.