V sobotu se v plzeňské hale na Košutce nejprve radovali hráči mistrovského Kladna. Další den již ale bylo veseleji na straně Mečounů.

V prvním měření sil byla především na plzeňské straně znát velká svázanost, která s několika chybami nakonec způsobila první porážku 2:4. „Byla patrná nervozita na naší straně. Kluci až moc chtěli, s čímž souvisela určitá svázanost, která se umocnila první smolně inkasovanou brankou. Následně se nám sice podařilo srovnat, ale naše hra nebyla dobrá. Navíc jsme dostali další hloupé góly," litoval první porážky v sérii trenér HBC Plzeň Josef Kadaně.

Do nedělního duelu se ovšem Plzeňané rychle oklepali a od prvních minut bylo znát, kdo jde více za vítězstvím. V první třetině ještě slušná divácká návštěva neviděla žádný gól, ale se vstupem do druhé části začali být Západočeši výrazně aktivnější a postupně dovedli utkání v poklidu do vítězného konce. V brance navíc nastoupil mistr světa z roku 2009 Petr Šulan, který se v hokejbalové bráně objevuje po pěti letech.

„Nejspíše z nás spadla určitá nervozita, která nás v sobotu tížila. Ráz zápasu dala naše první branka, která jen potvrdila naši větší aktivitu a tlak. Poté jsme dostali znovu laciný gól, na což se budeme muset zaměřit. Tým přesto za vítězstvím tvrdě šel, což se potvrdilo v dlouhém dvojnásobném oslabení, které jsme skvěle ubránili," těšilo Josefa Kadaněho.

Mečouni tedy pojedou na hřiště Středočechů za nerozhodného stavu série. „Nechci říkat, že tam alespoň jednou vyhrajeme. Je ale nutné, aby všechny věci do sebe zapadly, což se v sobotu nestalo," dodal prezident HBC Plzeň.

1. zápas: Plzeň – Kladno 2:4 (0:1, 1:2, 1:1, branky Plzně: Kolařík, O. Benedikt).

2. zápas: Plzeň – Kladno 3:1 (0:0, 2:0, 1:1, branky Plzně: Pejchar, O. Kejř, Švarc).