Nedělní finálový duel mezi Bystricou a Kertem nabídl pěknou podívanou. Vyrovnaný duel nakonec skončil po řádné hrací době 2:2, následně nerozhodlo ani prodloužení. Celkového vítěze tak musela určit až samostatná střílení, v nichž ve čtvrté sérii rozhodl o vítězství slovenského celku Matúš Korbáš.

V souboji o bronz pak uspěla domácí Plzeň, která si ve vyrovnaném duelu poradila s českou reprezentací U20 poměrem 4:3. „Výkony našeho týmu byly jako na horské dráze. Nejprve byly naše výkony hodně pod našimi možnostmi, pak jsme se ale zvedli a zlepšili to. Ale s rostoucí únavou šel náš výkon v posledním zápase zase krapet dolů," hodnotil pro klubový web HBC Plzeň výkon týmu útočník Mečounů Vít Lokajíček.

Gólman Milan Klouček, který do zápasu naskočil za stavu 0:3, řeší skokem jednu z ošemetných situací před plzeňskou brankou.
Bylo to o tři góly, ale ani tak jsme nic nebalili, oceňuje Zámorský

Na závěrečném ceremoniálu byli vyhlášeni také nejlepších hráči jednotlivých týmů. Z plzeňského celku byl jako nejlepší zvolen útočník Marek Švarc, který se jedním gólem a pěti asistencemi stanul na sdíleném prvním místě plzeňské produktivity spolu s Lokajíčkem a Chramostou. Nejužitečnějším hráčem celého turnaje byl zvolen Lukáš Piják z Považské Bystrice. Nejlepším brankářem byl zvolen jeho spoluhráč Peter Buliš.

I cena za nejlepšího střelce turnaje má plzeňskou stopu. V dresu reprezentační dvacítky patřil k nejlepším plzeňský Matěj Pavlíček. Zejména díky hattricku v duelu o třetí místo duel zakončil s pěti góly, což mu zajistilo celkové prvenství.

Více informací z turnaje najdete na https://www.hbcplzen.cz

Brankář Viktor Baier v přípravném zápase rezervy Viktorie Plzeň na hřišti Táborska (1:4).
Mladý gólman Baier se vrací, už chytal za béčko. Jak to s ním bude dál?